Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Siergras

In de rubriek bamboe's en grassen kan je alle vragen en tips over de verzorging van bamboe's en grassen stellen.

Siergras

Berichtdoor Sodiac op 01 maart 2012 16:14

Eigenlijk is dit een post die in meerdere forumdelen zou kunnen passen, maar laat ik het hier maar vragen. Voor het volgende siergras ben ik op zoek naar de juiste benaming en de juiste verzorging:

Dus weet iemand hoe dit gras heet? En door de vorst is het nogal bruin geworden. Hoe kan ik dit het beste verzorgen dat het weer mooi groen wordt?
Laatst bijgewerkt door Sodiac op 13 aug 2019 00:23, in totaal 1 keer bewerkt.
Avatar gebruiker
Sodiac
 
Berichten: 475
Geregistreerd: 06 jun 2010 21:25
Woonplaats: Noord-Brabant, NL
41 bedankjes

Re: Siergras

Berichtdoor Sodiac op 02 maart 2012 17:38

Inmiddels via de kweker weten te achterhalen dat dit de Carex foliosissima 'Irish Green' is en dat deze niet gesnoeid hoeft te worden. Ik kan me echter niet voorstellen dat het bruine weer groen gaat worden, maargoed... :)
Avatar gebruiker
Sodiac
 
Berichten: 475
Geregistreerd: 06 jun 2010 21:25
Woonplaats: Noord-Brabant, NL
41 bedankjes

Re: Siergras

Berichtdoor voschke op 04 maart 2012 10:30

ik snoei carex zelf in het voorjaar meestal royaal terug, om het bruine te verwijderen , dan komt het frisse groen weer mooi op

mvg,

Rob
voschke
Bedrijven
 
Berichten: 526
Geregistreerd: 17 jan 2010 21:35
Woonplaats: Geulle (nl)
32 bedankjes


Keer terug naar Bamboe's en grassen

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 6 gasten