Ik heb niet de ervaring (beginneling vraag

Op het forum en internet lees ik dat dit kan komen door ofwel teveel ofwel te weinig water.
de afgelopen twee weken ben ik wat minder water gaan geven, maar eigenlijk zie ik geen verschil.
De plant staat nog in de aankooppot die in een rode sierpot is geplaatst, met grove kiezel op de bodem zodat de wortels niet (lang) te nat zouden moeten staan. Er stond/staat overigens geen plas water onderin de pot, dus ik heb er nooit een moeras van gemaakt.

Maar wat is nu het probleem: te droog/te nat? Of is het wellicht dat plant in de vensterbank staat die op het westen is gericht, zodat er na een uur of 14.00-15.00 directe zon op valt. (ook wellicht nog een mogelijkheid)
Graag zou ik willen weten wat nu een "juiste" droogte/natheid van de grond is.
Bij gaande foto's maken dat wellicht duidelijk? (ondanks de kwaliteit) Ik vind zelf dat de grond nu aan de droge kant is: de eerste bovenste cm is echt droog en halverwege de aarde zie je duidelijk dat de aarde vochtig is en aan je vingers blijft hangen.



groetjes,
Yme