Pagina 1 van 1
Bloei strelitzia's

Geplaatst:
23 feb 2014 15:21
door anouk
Op dit moment staan twee van mijn drie strelitzia's in bloei. Hopelijk zie ik voor het eerst of mijn Mandela gold ook echt gold is. Ik ben benieuwd of het gebruikelijk is dat mijn planten op dit moment bloeien. Ik dacht dat dit normaal later in het seizoen is? De reginae heeft vorig jaar ook binnen gebloeid. De planten staan tot oktober normaal buiten en hierna binnen. Maar klagen doe ik zeker niet met twee bloeiende planten! Hieronder foto's van mijn reginae, Mandela gold en Nicolai.
En de Mandela is echt gold, zie foto.
Re: Bloei strelitzia's

Geplaatst:
23 feb 2014 16:26
door Rob
Mooi hoor! De timing klopt wel zon beetje Anouk. Hier ook altijd rond begin maart - de eerste knoppen zijn hier ook al zichtbaar in de reginae.
Wel een opmerking tav standplaats. De CV is niet ideeal, en de strekking van het blad in de 'mandela's gold is wel heel ernstig. Als je een even lichte plek hebt minder dicht bij de CV dan is dat wel te prefereren
Re: Bloei strelitzia's

Geplaatst:
23 feb 2014 16:49
door anouk
Beste rob, dank voor je reactie. De Mandela gold stond eerst boven en ik had er even minder naar omgekeken en hij is helemaal naar het licht gaan groeien. Toen ik zag dat hij bloemen kreeg wat ik niet had verwacht plant naar beneden gehaald. Overigens zijn de bladeren altijd wel heel lang en gestrekt geweest. Ik heb hem nu maar beetje bij elkaar gebonden en tegen het licht in gezet, zodat hij hopelijk weer wat meer in balans komt.
Re: Bloei strelitzia's

Geplaatst:
30 maart 2014 18:49
door Hans d
Hoi mooie strelitzia heb er ook staan wil nu ook de mandela's aanschaffen waar heb je die aangekocht en hoe oud was die toen Gr,
strelitzia

Geplaatst:
02 mei 2014 20:23
door wauters eddy
heb zaadjes van strelitzia
vraagje hoe moet ik ze planten en moeten ze voor geweekt worden
grts
Re: Bloei strelitzia's

Geplaatst:
02 mei 2014 22:17
door p e t e r
Hoi Eddy,
Het pluisje eraf doen, eventueel een 24 a 48 uur laten weken. (afhankelijk van de versheid van de zaden). Lichtjes inkrassen mag ook.