Pagina 1 van 1

Butia Capitata met witgele bladeren

BerichtGeplaatst: 29 maart 2014 13:21
door Aaron Denys
Hallo allemaal,

Mijn Butia capitata staat nu ongeveer 3 weken in de volle grond. Maar het valt mij op dat de nieuwe speren nogal wit geelachtig zijn. Hij had dat wel al toen we hem kochten. Ook was hij goed geworteld.
Het gaat dus vooral over de nieuwe speren, de andere bladeren hebben dat dus niet. Wel was er 1 blad waar dat er een paar veren ook een beetje wit waren. Maar dat is heel miniem dus ik maak me er niet te veel zorgen over. Er zijn ook een paar bladpunten die bruin komen, maar ik vermoed dat dat is door de zon ( weet niet of je het goed ziet op de foto's ). Bij onze Trachycarpus fortunei zijn de speren wel mooi groen alsook bij mijn kleine Canariƫnsis, daarom vond ik het wel raar. Iemand een idee hoe dit komt? Heb hem ook al een beetje koemestkorrels gegeven.

Groeten Aaron.

Re: Butia Capitata met witgele bladeren

BerichtGeplaatst: 29 maart 2014 17:45
door s.janssen
De nieuwe bladeren zijn wat gelig omdat ze nog moeten wennen aan zonlicht, dit komt vanzelf goed. Misschien dat de plant een tijdje wat donkerder (lees minder licht) heeft gestaan.
Niets om je zorgen over te maken, ik zie het hier ook bij meerdere palmen.

Ik vraag mij wel af of dit een capitata is, mijn capitata is meer stijver.

@Klaas-Jan?

Re: Butia Capitata met witgele bladeren

BerichtGeplaatst: 29 maart 2014 19:11
door Dennis_S
Ik heb er ook zo een met afhangende bladeren, maar ben er ook nog steeds niet zeker van wat het nu echt is. Ook ik heb na bijna 5 jaar in de vollegrond nog wel eens van die gelige speren, maar dat is blijkbaar normaal want ze worden altijd helemaal goed blauwgroen.

viewtopic.php?f=9&t=12120

Re: Butia Capitata met witgele bladeren

BerichtGeplaatst: 29 maart 2014 20:48
door jann
Hier heeft het blad dat nu gevormt word ook een iets gelige kleur
maar dat komt vanzelf weer goed.
Maar de kont van de hond ziet er goed uit.

jann

Re: Butia Capitata met witgele bladeren

BerichtGeplaatst: 29 maart 2014 21:30
door Eduard
jann schreef:Maar de kont van de hond ziet er goed uit.

jann


:lol: