Pagina 1 van 1

Help mijn Yucca de winter door

BerichtGeplaatst: 02 feb 2019 16:41
door yucca94
Ha Palmvrienden,

Ik heb een Yucca Elephantipes die nu zo'n jaar bij mij in huis staat, maar het gaat niet zo goed. Ik heb al vanalles geprobeert maar er zit geen verbetering. Daarom maar een account aangemaakt om de experts om hulp te vragen :)

De Yucca heeft twee stammen. De kleine stam lijkt het prima te doen, maar de grote stam niet. De bladeren gaan van onderaf aan dood. Ik heb al veel dood blad weggeknipt, maar er blijft maar meer blad afsterven. Ook komt er nieuw blad aan dat er heel anders uitziet dan het oude blad. Heel slap en gekruld. In sommige kleinere uitlopers is ook het jongste blad afgestorven. (zie foto's)

Ik heb de Yucca al op een zo licht mogelijk plek gezet. Voor een bijna-op-het-zuiden raam. De yucca zit in een pot met gaten in de bodem, met daaromheen een sierpot. Er blijft dus ook geen water in de pot staan (dat heb ik twee weken terug nog gecheckt).

Hebben jullie een idee wat ik kan doen om deze yucca weer gezond te krijgen? Alvast bedankt voor jullie hulp :)

Re: Help mijn Yucca de winter door

BerichtGeplaatst: 02 feb 2019 18:49
door draco
Vooropgesteld dat de Yucca voldoende water krijgt, een teveel zal immers onderin de sierpot blijven staan, is het vrij normaal dat de oudste bladeren afsterven met name gedurende de wintermaanden. Vanwege de geringere lichtintensiteit staat een Yucca dan het beste koel om misvormde groei te voorkomen. Gezien het aantal uitlopers (5) op de hoge stam, zullen de zwakste daarvan in de groei stagneren als gevolg van de dominantie door sterkere scheuten en tenslotte wegkwijnen. Een specifiek probleem bij de grootste stam kan ook de uiting zijn van een onbalans met de wortels. Yucca elefantipes wortelt van nature met een verdikte caudex (knolvoet) waaruit dunnere adventiefwortels ontspruiten. De afgezaagde stamstekken in dit geval missen zo'n caudex en staan daardoor ook minder stevig geworteld.

Re: Help mijn Yucca de winter door

BerichtGeplaatst: 03 feb 2019 12:04
door yucca94
Ha Draco,

Bedankt voor je uitgebreide antwoord! Begrijp ik het goed dat ik de Yucca dan het best op een wat koelere plaats kan zetten? Hij staat nu dicht bij de verwarming, maar dat is ook gelijk de meest zonnige plaats in huis. Dus ik kan hem wel koeler zetten, maar dan krijgt hij ook minder zon. Is het verder goed om de verdorde bladeren af te knippen zodat de plant er nog een beetje toonbaar uitziet?

Re: Help mijn Yucca de winter door

BerichtGeplaatst: 03 feb 2019 12:23
door draco
Het verdorde blad mag je afknippen. Koel overwinteren is het beste maar ik kan me voorstellen dat het op deze plek ook een decoratieve functie heeft. Je kunt de Yucca hier laten staan zolang het nieuwe blad niet slap uitgroeit of naar het licht. Daartoe eventueel wekelijks de plant draaien. Om de Yucca te versterken mag deze in de zomer buiten staan en na een weekje gewenning ook in de volle zon. Je zult zien dat de Yucca daarvan opknapt. :thumb_up:

Re: Help mijn Yucca de winter door

BerichtGeplaatst: 14 feb 2019 12:25
door yucca94
Ik heb heb het dode blad afgeknipt en hem nog dichter bij het raam gezet. Er is nu al zo'n twee weken geen nieuw blad afgestorven. Met de steeds langere dagen in aantocht heb ik er wel vertrouwen in dat het goed komt :) Bedankt voor je hulp!