Pagina 1 van 1

Trachycarpus Fortunei bruin en slap/hangend - op te lossen?

BerichtGeplaatst: 08 apr 2020 19:38
door TrachyLotte
Beste Forumleden,

1 Jaar geleden hebben wij twee Trachycarpus Fortunei gekocht van ongeveer 30 cm stamhoogte. Deze hebben wij gewoon in de aangekochte pot gelaten omdat deze toch nog niet geweldig groot waren.
Vanaf oktober 2019 hebben wij deze binnen gezet voor de zekerheid om hun de eerste winter nog te besparen. Nu sinds vorige week is één van de twee enorm achteruit aan het gaan, namelijk slappe bladeren die in twee buigen en elke dag wordt hij iets bruiner en gaat hij er slechter uit zien. De andere ziet er nog prima uit. Hieronder enkele foto's. Kunnen wij hier nog iets aan doen of aan wat ligt dit probleem? Heeft iemand hier een antwoord op en eventueel een oplossing?

Alvast bedankt.

Re: Trachycarpus Fortunei bruin en slap/hangend - op te loss

BerichtGeplaatst: 08 apr 2020 20:43
door draco
Die is er waarschijnlijk geweest, verdroging kan het gevolg zijn van te weinig water maar ook doordat de grond te nat is geweest met wortelrot tot gevolg. Haal de kluit uit de pot en bekijk de wortels, wit tot lichtbruin en stevig zijn ze in orde, rotte wortels spreken voor zich. De palmen staan in met pot in een dichte bak, daarmee heb je kans dat onderin water blijft staan?

Re: Trachycarpus Fortunei bruin en slap/hangend - op te loss

BerichtGeplaatst: 08 apr 2020 21:28
door TrachyLotte
draco schreef:Die is er waarschijnlijk geweest, verdroging kan het gevolg zijn van te weinig water maar ook doordat de grond te nat is geweest met wortelrot tot gevolg. Haal de kluit uit de pot en bekijk de wortels, wit tot lichtbruin en stevig zijn ze in orde, rotte wortels spreken voor zich. De palmen staan in met pot in een dichte bak, daarmee heb je kans dat onderin water blijft staan?


Bedankt voor de reactie! De bak heeft een groot gat vanonder, dus het water zou normaal gezien vlot weggevloeid moeten zijn. Deze is ook de laatste weken dat hij binnen stond achteruit beginnen gaan en hebben niet overdadig veel water gekregen, alleen als de grond vanboven echt droog stond. Indien de wortels nog in orde zijn, is hij nog te redden dus? Het beste is dan gewoon de bladeren af te knippen en hopen dat de speer het overleeft?

Re: Trachycarpus Fortunei bruin en slap/hangend - op te loss

BerichtGeplaatst: 08 apr 2020 23:21
door Rob
Ja, dat kan Lotte. Speer is leven en zolng je er een hebt dan leeft ie nog.
Tip: zet met permanent marker ff een streepje op die speer - als ie nog groeit dan zie je dat vrij snel aan het streepje dat beweegt vs de andere blad stelen.

Dood blad mag er idd af.
Gebruik bij de verpot een redelijke potgrond (palm of mediteraan is allebei wel ok).
Als de wortels echt beschadigd zijn dan liefst niet al te woest gaan bewateren .
Als ze wit zijn, dan mag ie al wel een slokje.
Beste om hem ook nog ff uit de volle zon te houden

PS: dit lijkt me idd verdroging, maar dat merk je vanzelf als je hem verpot.