Pagina 1 van 1
Yucca krijgt geel blad en zwarte punten

Geplaatst:
02 jun 2020 15:12
door IngeR
Help mijn yucca krijgt geel blad aan 1 kant en zwarte uiteinden. Als Google lees ik te nat of te droog... hele natte winter nergens last van gehad. Hij krijgt 1 x in de 2 nu 3 dagen water via de beregening. Hij staat in een verhoogde bloembak van ca. 80 cm hoog. Zie de foto
Re: Yucca krijgt geel blad en zwarte punten

Geplaatst:
02 jun 2020 17:45
door draco
Is het misschien aan de kant van de zon? Bij mijn Yucca queretaroensis vergelen de bladeren ook aan zongerichte kant. In het verleden was dit eveneens het geval bij een Yucca linearifolia.
Mogelijk dat de sterke zonnestraling in maart/april hiervan de oorzaak is, terwijl de bodem nog te koud is voor de wateropname ter compensatie van de sterkere verdamping door de bladeren?
Re: Yucca krijgt geel blad en zwarte punten

Geplaatst:
02 jun 2020 22:25
door Dennis_S
Of toch te nat? Ik bedoel, Yucca's hoef je eigenlijk nooit water te geven, tenzij ze in een pot staan en dan nog, heel weinig.
Re: Yucca krijgt geel blad en zwarte punten

Geplaatst:
03 jun 2020 00:45
door draco
Dennis_S schreef:Of toch te nat? Ik bedoel, Yucca's hoef je eigenlijk nooit water te geven, tenzij ze in een pot staan en dan nog, heel weinig.
Yucca's kunnen als het moet met weinig water toe maar als je wilt dat ze in een fatsoenlijk tempo groeien, moet je ze in de zomer royaler water geven. Yucca rostrata in de tuin krijgt geen extra water, maar de kuipplant krijgt net zo vaak water als de palmen. Ook Yucca queretaroensis in de kas geef ik bij deze warmte een paar keer per week water tot het er onderuit loopt. De dosering is uiteraard wel afhankelijk van de verhouding tussen de plant en omvang van de kuip. Yucca rostrata neemt als kuipplant genoegen met een bescheiden maat en hoeft zelden te worden verpot.
Re: Yucca krijgt geel blad en zwarte punten

Geplaatst:
03 jun 2020 07:25
door IngeR
Het is vooral aan de kant waar inderdaad de langste tijd de zon op staat.
Misschien in combinatie met te nat omdat hij tussen meerdere planten staat .