Pagina 1 van 2

dood?

BerichtGeplaatst: 15 jan 2013 20:02
door Rico
Hallo allemaal,

Ik heb afgelopen zomer een Butia gekocht met dopluis. (ik weet nu dat dat heel erg stom was!)
Deze heb ik behandeld en het zag er naar uit dat het goed ging. om besmetting met andere planten te voorkomen heb ik deze bij mij in de werkplaats op het werk neer gezet. Hij deed het hier heel goed en heel langzaam kwam de speer omhoog. Twee weken terug heb ik er 2 lelijke bladeren afgeknipt.
Van morgen kom ik op het werk en zie ik dat de bladeren helemaal aan het verdorren zijn. Ook van de nieuwe speer zijn alle punten in een keer helemaal verdroogt. De bladeren die hij nog heeft zijn nu allemaal lelijk en de helft is geknakt en gescheurd. De temp. is overdag ongeveer 20 graden en 's nachts zakt deze tot ongeveer 10 graden. Toen ik zaterdag naar huis ging was er niks mis met de plant en nu lijkt hij in twee dagen tijd dood te zijn gegaan... snap er geen ruk van!

Afbeelding
Afbeelding

Zo zag hij er Zaterdag ook nog uit...
Afbeelding

Re: dood?

BerichtGeplaatst: 16 jan 2013 00:01
door Gerritzen
Hoe droog is de lucht op je werk?

groet,
René

Re: dood?

BerichtGeplaatst: 16 jan 2013 01:52
door Rob
Speerrot?
Dezelfde verschijnselen treden op als je Butia na de vorst weer opwarmt in het voorjaar.
Je zou eens voorichtig de speer kunnen testen.

Re: dood?

BerichtGeplaatst: 16 jan 2013 11:35
door lapalmeraie
Ik wil je niet ontmoedigen maar bij mijn Butia ging het doodgaan tergend traag.
Maanden heb ik valse hoop gehad omdat de speer bleef vastzitten, tot diep in de zomer als ik het me goed herinner.

Re: dood?

BerichtGeplaatst: 16 jan 2013 14:53
door Rico
Vorst heeft hij niet gehad. Ik zal proberen er aan te denken morgen even de rlv te meten.

Re: dood?

BerichtGeplaatst: 16 jan 2013 21:31
door luc
Zo wie zo niet opgeven , je weet nooit dat er nog ergens leven inzit
Dat is een les die ik al dikwijls geleerd heb
Soms denk je dat wordt niets meer en na een tijd gebeurt er soms nog iets
grt

Re: dood?

BerichtGeplaatst: 18 jan 2013 00:14
door Rico
Ik laat hem ook dan ook gewoon nog maar staan. Heb er geen last van en weggooien kan altijd nog ;)

Heb trouwens even gemeten vandaag. Het is er net boven de 60% luchtvochtigheid. Niet echt hoog, maar toch ook niet dusdanig dat een plant na ruim een maand in twee dagen tijd verdort toch?
Ik begin langzaam aan te twijfelen of ze niet stiekem iets bij de plant gegooid hebben... :evil:

Re: dood?

BerichtGeplaatst: 18 jan 2013 00:55
door Gerritzen
Even aan de aarde ruiken :? Ik heb vroeger ook wel eens bij een schoonmaakbedrijf gewerkt en ik moet bekennen dat er wel eens een schoonmaakmiddel bij een plant werd gegooid, zogenaamd voor de lol :cry:

groet,
René

Re: dood?

BerichtGeplaatst: 18 jan 2013 14:12
door erna
Gerritzen schreef:Even aan de aarde ruiken :? Ik heb vroeger ook wel eens bij een schoonmaakbedrijf gewerkt en ik moet bekennen dat er wel eens een schoonmaakmiddel bij een plant werd gegooid, zogenaamd voor de lol :cry:

groet,
René


of cola - koffie ....

groetjes, Erna

Re: dood?

BerichtGeplaatst: 18 jan 2013 14:51
door Rico
Bedankt voor de tip om eens aan de aarde te ruiken. Deze ruikt inderdaad een beetje vreemd, ik kan het alleen nog niet plaatsen. Maar na een beetje rondvragen is er waarschijnlijk toch echt rommel bij gegooid door een collega... :evil: