Pagina 1 van 1

Pas op met schoffelen.

BerichtGeplaatst: 16 sep 2014 14:01
door Herman
Indien je tuin niet alleen bestaat uit palmen boomvarens, yucca's, en dergelijke exoten, maar ook vaste planten deel uit maken van je tuin, heb je ook onkruid in de tuin.
Het oog wil ook wat, dus zul je regelmatig de schoffel pakken om alles weer piep mooi te maken.
Nu heb ik zowel mannelijke als vrouwelijke trachycarpussen in de volle grond staan. Deze maand schieten de zaailingen weer de grond uit, dus exoten liefhebbers, SCHOFFEL ze niet om. :D

Re: Pas op met schoffelen.

BerichtGeplaatst: 16 sep 2014 21:58
door s.janssen
Een herkenbaar probleem Herman!
Hier in de Flevopolder bestaat de bodem uit voornamelijk klei met een zandmix, voornamelijk na een flinke regenbui koekt dit aan en de beplanting groeit minder. Even met de schoffel er door brengt lucht bij de wortels en zorgt dat de planten beter groeien. Ook bij planten in potten is dit erg belangrijk, met name in hoge palmpotten slipt dit snel dicht en de palmen gaan achteruit. 5 Minuten werk na een regenbui en je planten doen het beter met minder onkruid. Toch is dit niet de manier zoals ik het zou willen, ik ben toch wat meer van het natuurlijke zoals Franse Schors, grind, of kokossnippers is ideaal om je bodem luchtiger te houden.

Re: Pas op met schoffelen.

BerichtGeplaatst: 21 sep 2014 12:57
door Herman
Toch weer een mooi moment als je weer een zaailing ontdekt in je tuin, het geeft je weer voldoening ook al hoef je er niets voor te doen.
Indien ze een meter van de een palm opgroeien laat ik ze staan, eens kijken hoe t een en ander zich ontwikkeld.
Nu maar hopen dat er geen honderden zaailingen opkomen :D :D

Re: Pas op met schoffelen.

BerichtGeplaatst: 21 sep 2014 22:01
door Rob
Ik ben al langer opgehouden met schoffelen....er groeit niets meer onder de volledig dichte begroeiing ;) De rest trek ik met de hand er wel uit. Het meest storende is nog wel die paar onkruiden in mijn grindpad.
Dat gezegd hebbende, ik kwam ook vanmiddag 2 zaailingen trachy tegen, precies daat waar ik dacht een Dicksonia in te graven...dat werd dus een dubbele voorzichtige transplantatie

Re: Pas op met schoffelen.

BerichtGeplaatst: 24 sep 2014 11:20
door griphuz
Schoffel,.......ik heb niet eens zo'n ding,....totaal nutteloos!!
En inderdaad, je sloopt er meer mee dan dat je er goed mee doet,....plus het is onnatuurlijk,....onkruid moet je gewoon plukken,......of beter nog, zoals bij mij: zorgen dat er geen plek is voor onkruid :):)

Groetjes,
Remko.