Jullie mening over rode Sanguinea gevraagd

Plaats hier nieuws en tips in verband met de exotische planten hobby.

Jullie mening over rode Sanguinea gevraagd

Berichtdoor TinekedV op 10 jan 2013 07:00

JULLIE MENING OVER RODE SANGUINEA

Wat vinden jullie van onderstaande rode Sanguinea? Vinden jullie hem mooi / lelijk, zouden jullie er stekken van willen, als het beschikbaar was zouden jullie er zaad van kopen?
Ik overweeg met diverse planten van deze soort een kweeklijn op te zetten. Omdat er zo'n grote vraag naar rode Sanguinea's is en amper een betrouwbaar aanbod. In het voorjaar zijn er weliswaar steeds vaker exemplaren bij tuincentra te koop maar die zijn zodanig met groei-, rem- en hormoonpreparaten behandeld dat ze moeilijk of geheel niet zijn te overwinteren.
Graag jullie mening.

rotesang_3.jpg
rotesang_3.jpg (26.22 KiB) 3999 keer bekeken
TinekedV
 
Berichten: 177
Geregistreerd: 22 jan 2012 08:52
23 bedankjes

Re: Jullie mening over rode Sanguinea gevraagd

Berichtdoor GeL op 10 jan 2013 10:52

Erg mooi Vital, prachtig om verder te kweken. Altijd geinteresseerd in een stek, zaad zou ik er ook van kopen.

Gr,
Michel
GeL
 
Berichten: 1708
Geregistreerd: 12 okt 2011 18:16
Woonplaats: Kortenberg
200 bedankjes

Re: Jullie mening over rode Sanguinea gevraagd

Berichtdoor Peter Franken op 10 jan 2013 10:53

Hoi Tineke,
Dit (zo'n mooie kleur rood) is nou precies de reden dat ik meedeed aan jouw initiatief "samen sanguineas zaaien". De laatste 2 "Bernard zaden" gisteren gepot. Het enig wat ik ooit in NL over sanguineas kon vinden is http://www.brugmansiatuin.nl/ zie overigen-feuerwerk.
Verder spraken een aantal beschrijvingen van de brugmansias die jij op 22 en 23 dec jl mailde me erg aan. Dus zeker behoefte natuurlijk eea afhankelijk van de prijs...
groeten en succes!
Peter
Peter Franken
 
Berichten: 67
Geregistreerd: 12 nov 2012 23:53
1 bedankjes

Re: Jullie mening over rode Sanguinea gevraagd

Berichtdoor JmC4c op 10 jan 2013 19:49

Kan je soms aan verschillende kleuren geraken :?:
Interesse heb ik ook ;)

Grtz,
Jean-MArie
Avatar gebruiker
JmC4c
 
Berichten: 4987
Geregistreerd: 25 jun 2011 16:43
Woonplaats: Ronse (Oost-Vlaanderen)
502 bedankjes

Re: Jullie mening over rode Sanguinea gevraagd

Berichtdoor Hanselman op 10 jan 2013 22:51

Ziet er zeer mooi uit!! :thumb_up: :thumb_up:
Hanselman
 
Berichten: 403
Geregistreerd: 07 jan 2013 23:31
Woonplaats: Heerlen
30 bedankjes

Re: Jullie mening over rode Sanguinea gevraagd

Berichtdoor oosterholt op 10 jan 2013 23:20

Hoe rooier, hoe mooier!!
oosterholt
 
Berichten: 46
Geregistreerd: 16 nov 2011 22:34
Woonplaats: Groningen
2 bedankjes

Re: Jullie mening over rode Sanguinea gevraagd

Berichtdoor TinekedV op 11 jan 2013 11:31

Ik vraag mij af of mensen op zoek zijn naar een Sanguinea vanwege hun vorm of blad of periode waarin ze bloeien of dat zij een Sanguinea willen vanwege de rode kleur. Zij komen bij een Sanguinea uit omdat er nog geen "officiele" rode brugmansia bestaat. Gelukkig zijn er nieuwe cultivars die rood al dicht benaderen, bijvoorbeeld de Aries (hoewel je deze nog steeds hard roze kan noemen, vraag is of deze met aangepaste mest roder kan worden):
Aries1.jpg
Aries1.jpg (38.23 KiB) 3910 keer bekeken

Wereldwijd zijn kwekers bezig met het kweken van een rode, warme brugmansia.

Wat betreft de vraag of er meerdere kleuren Sanguinea zijn: de Sanguinea is uitsluitend beschikbaar in alle kleurscharkeringen tussen geel en rood. Wil een andere kleur (paars, roze etc.) dan moet je of naar andere rassen (Vulcanicola, Flava etc.) maar meestal vind je ze bij hybriden. Bedenk wel dat deze soorten nog moeilijker te houden zijn en eigenlijk alleen geschikt zijn voor mensen met goede groene vingers in het bezit van een geschikte ruimte voor overwintering.

Ik ben zeker op zoek naar geschikte "nog rodere" Sanguinea-kruisingen. Mar ik wil beslist niet starten met de versies die in het voorjaar te koop zijn in tuincentra. Omdat deze bedorven zijn door de commerciele kwekers door hun vele besproeiingen.
TinekedV
 
Berichten: 177
Geregistreerd: 22 jan 2012 08:52
23 bedankjes

Re: Jullie mening over rode Sanguinea gevraagd

Berichtdoor Itrme op 11 jan 2013 12:07

Als ik een sanguinea zou kiezen zou dat puur voor de bloemkleur zijn. Ik ben niet zo'n fan van roze dus valt bijvoorbeeld die soort die jij noemt af voor mij.

Verder vind ik het prachtige planten zolang ze vol in het blad staan. Mijn gele brugmansia heeft het hele jaar in de schaduw/halfschaduw gestaan en deed het daar prima. De roze van mijn ouders daarentegen stond vol in de zon het grootste deel van de dag en die vond ik er dan weer treurig bij staan.

Mocht ik er in de toekomst ruimte voor hebben zou ik zeker interesse hebben ;)
Avatar gebruiker
Itrme
 
Berichten: 1031
Geregistreerd: 28 sep 2011 17:32
70 bedankjes

Re: Jullie mening over rode Sanguinea gevraagd

Berichtdoor TinekedV op 11 jan 2013 12:21

ltrme de geschikte plaats van een brugmansia hangt af van de soort. Er zijn roze brugmansias (bijvoorbeel de Bergkonigin) die beslist volle zon nodig hebben om mooi en volop te kunnen bloeien. Een Sanguinea heeft 's zomers schaduw nodig.
TinekedV
 
Berichten: 177
Geregistreerd: 22 jan 2012 08:52
23 bedankjes

Re: Jullie mening over rode Sanguinea gevraagd

Berichtdoor JmC4c op 11 jan 2013 17:15

Ik hou van brugmansia in het algemeen.
De vroege bloei van de sanguinea is een voordeel.
Terwijl mijn andere bruggen groeien kan ik toch reeds genieten van bloemen.
Juist jammer dat ze niet geuren.

Ivm met de kleuren wist ik niet wat mogelijk was.
Geel zie ik ook wel zitten.

Mijn sanguinea begint nu reeds kleine bloemknopjes te vormen.

Afbeelding

Afbeelding
Avatar gebruiker
JmC4c
 
Berichten: 4987
Geregistreerd: 25 jun 2011 16:43
Woonplaats: Ronse (Oost-Vlaanderen)
502 bedankjes

Volgende

Keer terug naar Nieuws en tips

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 7 gasten