Pagina 1 van 1

stenen als grondbedekking

BerichtGeplaatst: 04 feb 2013 15:31
door funeralroosjes
Hallo iedereen,

Ik ga (ongeveer) deze soort stenen in mijn plantentuin als grondbedekking gebruiken (zie foto), maar nu is mijn vraag kunnen door die stenen uitlopers van musa basjoo en van bamboe groeien? Of zullen die planten te zwak zijn om er door te breken? (stenen zijn max 3.5 cm doorsnede)
Onkuid zal er wss zoieso doorgroeien :p

Afbeelding



Mvg,
Nicola

Re: stenen als grondbedekking

BerichtGeplaatst: 04 feb 2013 17:01
door Dennis_S
Geen enkel probleem!

Re: stenen als grondbedekking

BerichtGeplaatst: 04 feb 2013 18:04
door Troy
Ligt eraan hoe dik de laag stenen word :D Denk wel dat de musa er iets meer moeite mee zal hebben als de bamboe

Re: stenen als grondbedekking

BerichtGeplaatst: 05 feb 2013 07:10
door funeralroosjes
Oké bedankt!

De steenlag wordt zeker niet te dik gelegd :p

Mvg,
Nicola

Re: stenen als grondbedekking

BerichtGeplaatst: 05 feb 2013 14:58
door Hitch
Hoe ga je dat in godsnaam onderhouden? Normaal als je voor zoiets kiest (persoonlijk zie ik dan liever de steenscherven ipv dikke keien) leg je eerst onkruiddoek en daarbovenop het soort stenen dat je wilt. Als al dat onkruid daar doorheen gaat groeien gaat het "mooie" er snel vanaf zijn.

Re: stenen als grondbedekking

BerichtGeplaatst: 05 feb 2013 16:10
door funeralroosjes
Hitch schreef:Hoe ga je dat in godsnaam onderhouden? Normaal als je voor zoiets kiest (persoonlijk zie ik dan liever de steenscherven ipv dikke keien) leg je eerst onkruiddoek en daarbovenop het soort stenen dat je wilt. Als al dat onkruid daar doorheen gaat groeien gaat het "mooie" er snel vanaf zijn.


Ja daar zeg je idd wel iets nuttig :thumb_up:
Ik kan er idd beter een onkruiddoek onder leggen, dan wordt het al een stuk makkelijker

Grtz,
Nicola

Re: stenen als grondbedekking

BerichtGeplaatst: 05 feb 2013 21:40
door JmC4c
Ik ken iemand die kiezelsteentjes op zijn musa basjoo had liggen, die kwamen er vlot door. Zelf zonder bescherming extra na de winter.
Was natuurlijk geen al te dikke laag, ik heb zelf de foto gezien, maar dit posten zonder toestemming kan ik zomaar niet doen. ('k zal het hem eens vragen)
Ivm met het onkruiddoek weet ik niet of dit onder deze laag kiezels lag.

Grtz,
Jm

Re: stenen als grondbedekking

BerichtGeplaatst: 05 feb 2013 23:09
door JmC4c
Ondertussen toestemming verkregen. Geen onkruiddoek onder de steentjes geplaatst.

Geen extra bescherming tijdens de winter. Is wel een beschutte hoek.

Afbeelding

Afbeelding

Re: stenen als grondbedekking

BerichtGeplaatst: 06 feb 2013 18:31
door funeralroosjes
Oke bedankt :thumb_up:

Ik heb gelezen dat stenen de warmte van de zon langer opnemen, daardoor dat ik het wel interessant vind ;)

Re: stenen als grondbedekking

BerichtGeplaatst: 06 feb 2013 18:45
door JmC4c
Graag gedaan ;)