Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Sterven alle agaves af na de bloei ?

In de agave en yucca rubriek kan je terecht met alle vragen in verband met je agave en yucca's.

Sterven alle agaves af na de bloei ?

Berichtdoor a3debever op 27 jan 2025 02:41

Hallo beste kenners.

Ik heb even een vraagje ,
Iemand op een ander forum haar Agave heeft vorige zomer in bloei gestaan. Nu dachten wij dat deze plant zou afsterven na de bloei maar niets lijkt minder waar.
Vandaar mijn vraag : zijn er ook Agaves die Niet afsterven na gebloeid te hebben? Af gaat deze nu ook afsterven maar duurt dat nog wat langer.

Bijgaande een foto hoe doe betreffende Agave er nu bij staat.
Bijlagen
1737882152-1575073.jpg
1737882152-1575073.jpg (53.58 KiB) 10466 keer bekeken
a3debever
 
Berichten: 24
Geregistreerd: 03 dec 2022 11:48
0 bedankjes

Re: Sterven alle agaves af na de bloei ?

Berichtdoor GaveAgave op 27 jan 2025 11:55

Er zijn inderdaad soorten die wel eens blijven leven na bloei, overigens kan het sterven ook een aantal jaren duren, maar deze ziet er nog vrij goed uit na de bloei, dus misschien overleeft hij wel inderdaad.
GaveAgave
 
Berichten: 296
Geregistreerd: 23 aug 2021 16:31
45 bedankjes


Keer terug naar Agave en yucca

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 6 gasten