Pagina 1 van 1
Onbekende Yucca in bloei

Geplaatst:
09 jun 2014 01:02
door draco
Ik weet niet welke soort dit is, de zilverblauwe bladeren zijn harder als van mijn rostrata. Dit terwijl de plant jaren in de kas heeft gestaan bij het tuincentrum waar ik deze vandaan heb. Het zal moeilijk zijn om vast te stellen welke soort het is. Misschien heeft iemand een idee? Ik heb nog een kleiner exemplaar dat er veel op lijkt maar waarvan de bladeren nog stugger zijn en makkelijk knakken als ze doorbuigen. Hierbij denk ik aan Yucca rigida. De hybride naam rigida-rostrata kom ik ook wel tegen.
Re: Onbekende Yucca in bloei

Geplaatst:
10 jun 2014 22:04
door boemel
Misschien Yucca glauca?
groeten Luc B.
Re: Onbekende Yucca in bloei

Geplaatst:
11 jun 2014 15:58
door ick
Yucca glauca vormt toch geen stam? Ik heb er tenminste jaren 1 gehad en die kwam niet echt 'los van de grond'
Het is wel een erg mooi trouwens, jouw onbekende Yucca!
groet, rick
Re: Onbekende Yucca in bloei

Geplaatst:
11 jun 2014 16:11
door Ruudcactus
Kunnen wel een stammetje maken, maar niet zo hoog en dit is zeker geen glauca.
thompsoniana x rostrata?
Gr
Ruud
Re: Onbekende Yucca in bloei

Geplaatst:
11 jun 2014 21:11
door draco
In dat geval zou het verantwoord zijn om deze in de tuin te zetten. Scheelt weer aan ruimte in de kas. Mijn thompsoniana heeft een moeilijke periode doorstaan na een eerdere bloei. De steel van de bloeiwijze is gaan inrotten en ik heb geen duidelijke beeld van de stabiliteit van de aangetaste stam of hoe deze zich zal houden als de nieuwe kop zwaarder wordt?
Re: Onbekende Yucca in bloei

Geplaatst:
11 jun 2014 21:28
door palmguy
Hallo,
Niet dat ik de grote kenner ben maar ik ben ook geneigd om naar een hybride tussen Thompsoniana en Rostrata te gaan. Ik heb beide jongens in de volle grond. De stam lijkt erg op die van een rostrata, de kleur van het blad ook, de structuur, de lengte (vrij kort) en de vorm van het blad lijkt dan Thompsoniana, toegegeven veel meer dan wat gelul en giswerk is het niet, uitsluiten dat er wat Rigida in zit zou ik zeker niet durven, je mag hem alleszins bij mij komen afzetten.
Re: Onbekende Yucca in bloei

Geplaatst:
13 jun 2014 00:07
door Ivan
thompsoniana/rostrata klinkt aannemelijk, heb er ook soortgelijke tussen zitten in de verzameling die het uitstekend buiten doen