Pagina 1 van 1

Kent iemand deze soort

BerichtGeplaatst: 13 dec 2015 15:37
door Henkhimself
image.jpg
image.jpg (74.32 KiB) 4580 keer bekeken
Beste mensen, deze twee yucca, s gekocht bij een tuincentrum, het is mij onbekend of ze tegen koude kunnen, heeft iemand een idee of er mogelijk een winterharde soort bij zit die ik buiten kan planten?

Re: Kent iemand deze soort

BerichtGeplaatst: 13 dec 2015 15:45
door joor
Dit zijn volgens mij geen yucca's, maar agave's. Welke soorten weet ik niet, en dus ook niet of ze buiten kunnen...

Re: Kent iemand deze soort

BerichtGeplaatst: 13 dec 2015 17:28
door Ruudcactus
Agave titanota en Agave striata nana volgens mij

Re: Kent iemand deze soort

BerichtGeplaatst: 13 dec 2015 20:59
door Thunderfold
Ik volg ruud met de soortnamen. Striata kan ong tot -6 aan. Dus moet beschermd worden

Re: Kent iemand deze soort

BerichtGeplaatst: 13 dec 2015 21:26
door Henkhimself
Hartelijk dank, ja agave, sorry....

Re: Kent iemand deze soort

BerichtGeplaatst: 13 dec 2015 22:09
door draco
Agave titanota is evenmin vorstbestendig. Beide soorten hadden hier problemen met de overwintering in de koude kas, ondanks dat ze droog werden gehouden. Bij 5 -10 °C was er geen vuiltje aan de lucht. Ik kocht deze 'kleine' als Agave stricta var. nana, maar de soorten stricta en striata zijn soms lastig te onderscheiden.

Re: Kent iemand deze soort

BerichtGeplaatst: 14 dec 2015 11:37
door palmgek
Heb ze beide in volle grond gehad. Beschermd door het hok wat ik iedere winter bouw voor de Butiá en een lichtslang er rond heen gedrappeerd. Zelfs met de zachte winters van de afgelopen jaren mocht dit niet baten, beiden volledig weggerot. Beter om deze soorten binnen te halen, er zijn tenslotte zoveel andere agave´s die het wel goed trekken met een beetje bescherming :thumb_up: