Pagina 1 van 2
Albizia 'summer chocolat'

Geplaatst:
18 dec 2018 10:51
door Hitch
Deze plant stal mijn hart de dag dat hij op de markt kwam. 5 stuks hebben hier de revue gepasseerd, allemaal gingen ze dood in de eerste winter die ze voor de kiezen kregen. -12 heeft er geen enkele overleefd bij mij. Het ging om exemplaren van 50 cm tot 3 m hoogte. Ik kon ze nooit laten overleven. Zijn hier mensen met andere ervaringen? Evy's purple, is die nu sterker of niet? Ik blijf hopen om een roodbladige Albizia in de tuin te kunnen zien floreren. De winters lijken veel zachter te worden dus misschien dat het ooit eens lukt. Ik heb ooit een Albizia jullibrisin 'Ernest Wilson' gehad van 4 m hoog en deze deed het goed tot de winter van 2007-2008 met -22° hem de das omdeed. Bij het uitgraven van de dode kluit bleek deze een kleikluit te hebben. Ik zit op droge zandgrond dus die zoog al het vocht in die kluit op. Normaal gezien check ik dit steeds bij elke plant voor ik hem uitplant maar de verkoper had me toen verzekerd dat er geen klei aan de plant zou zitten dus had ik hem zo uitgeplant. Maar goed, ik ben er slimmer op geworden met de jaren en kijk het nu steeds sowieso goed na. De boom was prachtig maar ik heb een eigenaardige voorkeur en liefde ontwikkeld voor roodbladige planten dus ik zou absoluut graag een roodbladige Albizia willen.
Re: Albizia 'summer chocolat'

Geplaatst:
18 dec 2018 15:59
door draco
Mijn ervaring met Albizia 'Summer Chocolat' zijn vergelijkbaar Hitch, de winterhardheid valt me tegen vergeleken bij de 'Boubri' en de beide Evi's 'Purple' en 'Pride'. De bloei van de S.C. is daarbij allesbehalve indrukwekkend. 'Ernest Wilson' ben ik in 2012 kwijtgeraakt (-20°C). De oudste 'Boubri' overleefde deze extreme koudeperiode maar de takken hadden aanzienlijke vorstschade opgelopen. De boom is daarna geheel onverwacht in de zachte winter van 2016/17 bezweken. Misschien kwam het door schimmels die via snoeiwonden de plant zijn binnengedrongen. De beide Evi's zijn nog onvoldoende beproefd, de laatste winter werd het hier niet kouder dan -10°C. Ik verwacht dat deze variëteiten weinig problemen zullen ondervinden zolang het niet kouder wordt dan -15°C vergelijkbaar met de 'Rosea'. Jonge planten zijn vaak kwetsbaarder. Na het sneuvelen van de rijkbloeiende 'Boubri' heb ik de beide Evi's aangeplant. Tot mijn verrassing hebben ze deze zomer niet gebloeid en vielen de knoppen af. Als kuipplant had Evi's 'Purple' al uitbundig gebloeid. De foto daarvan is momenteel onvindbaar, wel een kiek van Evi's 'Pride'.
Re: Albizia 'summer chocolat'

Geplaatst:
19 dec 2018 08:51
door Hitch
Ik veronderstel dat deze foto van eventjes terug is en deze nu bladloos is ondertussen?
Re: Albizia 'summer chocolat'

Geplaatst:
04 jan 2019 18:22
door exoten vriend
Mijn ervaring met albizia is eigenlijk alleen positief
Heb de albizia julibrisin al meer dan 10 jaar in volle grond en nooit problemen mee en bloeit altijd goed
Heb ook de albizia summer choclate in volle grond reeds 5 jaar en deze doet het ook perfect

Re: Albizia 'summer chocolat'

Geplaatst:
04 jan 2019 19:44
door Rob
Heb er hier Juli 2017 een gezet (2.5-3m hoog, nu in zandachtige bodem), en hij stond precies een jaar nadien in bloei.
Eerste winter bij bijna -8 met oostenwind onbeschermd met vlag/wimpel doorstaan.
Heb er zelfs zaden afgenomen en aangeboden op forum dit najaar.
PS: Hitch: je zoekt wsl een boom met al wat hoogte, maar mocht je nog zaden willen, ik kan er nog wel een paar missen.
Re: Albizia 'summer chocolat'

Geplaatst:
09 jan 2019 17:35
door Pita
en wat ik mij ok gelijk afvraag is waar jullie de bomen vandaan hebben?
Ik heb 2 jaar geleden een bourbri aangekocht, deed het perfect tot ik vorig jaar 2.5 week op vakantie ging en de boom (1.5m) weinig water heeft gehad. Sindsdien doet die niet heel veel meer behalve dat de stam roestig bruin wordt. Summer choc deed het ook slecht (10cm ofzo) dus die is naar een vriend gegaan waar die het zeer goed schijnt te doen.
Re: Albizia 'summer chocolat'

Geplaatst:
09 jan 2019 23:16
door jaak
ik heb de albizia julibrissin staan , ik denk een jaar of zeven geleden gekocht als klein boompje van 50cm hoog op één van de exotenbeurzen bij Canna Banana , gewoon aangeplant , nooit beschermd in de winter en ieder jaar een massa mooie bloemen.
Groeten , Jaak
Re: Albizia 'summer chocolat'

Geplaatst:
10 jan 2019 01:07
door Rob
Pita schreef:en wat ik mij ok gelijk afvraag is waar jullie de bomen vandaan hebben?
De lokale I....Tuin.
Een verjaardagsgelukje eigenlijk. Hij stond er met zijn 2.5m wat verloren bij in een hoekje, wsl vanwege de wat rommelige ogende kruin, en met wat navraag mocht ie voor een prikkie weg.
Re: Albizia 'summer chocolat'

Geplaatst:
10 jan 2019 08:11
door Pita

bij aankoop

vlak voor de vakantie

Zo kwam ik dus terug van 2.5wk vakantie. Blijf het appart vinden dat 2.5wk weinig water zoveel schade kan aanrichten
Re: Albizia 'summer chocolat'

Geplaatst:
10 jan 2019 15:50
door Hitch
Dat vind ik nu ook wel eigenaardig. Ik heb vorige lente een Albizia jullibrisin 'pendula' gekocht en meteen uitgeplant hier op mijn zandgrond in volle zon. Telkens ik de boom water gaf liet hij de dagen/weken daarop alle blad vergelen en afvallen. Ik stopte met watergift en toen maakte hij ineens toch weer nieuw blad aan. Deze zomer was een erg droge en nogmaals, ik zit op kurkdroge zandgrond. Een emmer leegkappen in de zomer maakt niet eens een plasje! Ik heb hem de hele maand juli en augustus en september geen drup meer gegeven en hij deed het erg goed en gaf zelfs al bloemen voor zo'n klein boompje. Ik durf Albizia's dus niet eens meer water te geven!