Pagina 1 van 1

Satranala decussilvae zaad gekiemd!

BerichtGeplaatst: 22 jan 2017 00:05
door Gouden HandPalm
Een half jaar geleden heb ik een zaad van een zeer zeldzame palm op de kop kunnen tikken. Er zijn op Madagscar nog maar 30 volwassen bomen in leven en zo'n 40 zaailingen eronder, op de grond.

Een dergelijke boom kan alleen voor uitsterven behoed worden als er met de sporadische zaden die nog op te sporen zijn, gekweekt wordt. Het zou best kunnen dat in de komende eeuwen deze plant alleen nog in kassen groeit, helaas.

Ik had de moed al bijna opgegeven, maar nu dan toch eindelijk een kiemwortel uit het zaad. Het zaad en de plant hebben iets weg van een Bismarckia, maar dan een regenwoud variant van de Bismarckia.

Mocht het me lukken een zaailing er van op te kweken dan zal ik een foto plaatsen van dit schitterende plantje.

"Extremely rare and sought after large fan palm from Madagascar- lives deep in the forests (what forests are left). Very slow growing palm, even in the tropics. Looks a bit like a green Bismarckia palm. Only seen one in my life and it was a seedling. Will probably never see an adult." (Geoff Stein)

Re: Satranala decussilvae zaad gekiemd!

BerichtGeplaatst: 23 jan 2017 16:55
door GeL
Hi Jan!

Moge deze in ieder geval blijven leven!
Gelieve pas een fotootje te sturen als deze een meter hoog staat anders is het de moeite niet :lol:
Nee, doe toch maar de zaailing :D
Veel geluk gewenst!

Groeten,
Michel

Re: Satranala decussilvae zaad gekiemd!

BerichtGeplaatst: 23 jan 2017 20:36
door Gouden HandPalm
Hi Michel

Als de zaailing er van komt en ie een beetje levensvatbaar lijkt te zijn, dan zal ik de Universiteits Hortus hier in Amsterdam een mailtje sturen.

De kans dat hij in hun warme palmenkas tot een meter hoog uitgroeit -en hopelijk nog hoger-is bij hen vele malen groter dan in mijn zelfbouwkast.

God zegene de greep.

't Is verder allang al leuk dat ie aan het kiemen is geslagen. We zien wel waar het schip strandt.

Re: Satranala decussilvae zaad gekiemd!

BerichtGeplaatst: 11 dec 2017 20:40
door comp
Hoe is dit nog afgelopen?

Re: Satranala decussilvae zaad gekiemd!

BerichtGeplaatst: 11 dec 2017 22:11
door Gouden HandPalm
Die is inmiddels verkocht. Ik moet zolangzamerhand de boel uitbreken hier om alle zaailingen te kunnen huisvesten.

Re: Satranala decussilvae zaad gekiemd!

BerichtGeplaatst: 12 dec 2017 01:24
door Rob
:lol: :lol: