Stekken oleander

Geplaatst:
22 mei 2022 16:59
door archiwol

- 20220522_164925.jpg (423.92 KiB) 3793 keer bekeken
Vorig jaar heb ik een oleander corazon gestekt. De stekken zijn nu 40 cm hoog maar nogal slank. Ik heb ze vorig jaar wel getopt maar er is vooral een scheut doorgegroeid. Zal ik ze weer toppen, heeft dat zin? Planten die je koopt zijn veel compacter. En wanneer kan ik de eerste bloemen verwachten

Re: Stekken oleander

Geplaatst:
22 mei 2022 21:06
door tankton
Na toppen kun je rekenen op een vertakking van 2 tot 4 nieuwe takken. Duurt wel langer om in bloei te komen maar persoonlijk vind ik het de moeite waard omdat je een mooiere plant krijgt.
Re: Stekken oleander

Geplaatst:
22 mei 2022 21:37
door Dennis_S
Ik zou ze ook gewoon afknippen op een paar cm hoogte, boven een bladkrans. En dan de knipsels weer stekken. Geef ze een grotere pot en op de warmte plek die je hebt. Het zou me verbazen als ze dan niet al in juli, misschien al in juni in bloei staan.