Pagina 1 van 1

Marcotteren

BerichtGeplaatst: 13 jun 2011 08:48
door Inazuma
Ergens hebben we het afgelopen maand gehad over marcotteren. Nu kon ik dat topic niet direct terug vinden dus begin ik maar een nieuwe met deze naam.

Ik heb dus gedacht dat zal ik eens proberen en heb dus bij een zijtak van mijn vijg een inkeping gemaakt en deze ingewikkeld met draadalg {ik had geen mos}. Vervolgens een natte doek en dicht gemaakt met een lapje rubber.

Maar na hoelang maak je het dan weer open? Ik ben bang dat als ik het te snel open maak ik eventuele haarwortels beschadig. Iemand ervaring hiermee?


Re: Marcotteren

BerichtGeplaatst: 13 jun 2011 11:08
door paul
Hallo,
ik heb dat vroeger nog gedaan met Ficus elastica.
Zorg wel dat je een beetje van uw vochtig medium in de snede aanbrengt ( snede behandelen met stekpoeder is ook een hulpmiddel); zelf omwikkelde ik de plek met doorschijnende keukenfolie, dan zie je wanneer er wortelvorming is!
Ik weet niet meer precies hoelang het duurt eer er wortelvorming is, maar dat kan wel een maand of langer duren, denk ik.
Veel succes

Re: Marcotteren

BerichtGeplaatst: 13 jun 2011 13:41
door p e t e r

Re: Marcotteren

BerichtGeplaatst: 13 jun 2011 22:34
door Inazuma
Ik zal het komende week eens uit pakken als ik wat tijd over heb, en het gaat me om de ervaring van deze werkwijze. Want vandaag zag ik me toch mooie vijgenboompjes voor 25euro op Haps....

Re: Marcotteren

BerichtGeplaatst: 14 jun 2011 21:18
door lapalmeraie
Tnx Peter ;)
Bij die operatie duurde het lang voordat er iets gebeurde en dan heb ik de stek maar afgesneden toen er nog maar heel weinig wortels waren. Wel gaat de rubberplant heel duidelijk in rust in de winter, dat zal er wel iets mee te maken hebben. Die stek is inmiddels na veel geduld ook aangeslagen hoorde ik :D

Nu ben ik het aan het proberen op een Albizia, die niet te stekken valt.
Hopelijk lukt het marcotteren wel.
Ik gebruik ook doorzichtig plastic en verwijder nu en dan eens alles om de te zien hoe het zich ontwikkeld. Je moet trouwens ook af en toe nog wat bevochtigen hè.

Vrgr
Niek

Re: Marcotteren

BerichtGeplaatst: 14 jun 2011 22:31
door paul
Bevochtigen deed ik met een injektiespuitje door de folie!