Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Exotische struik met roodpaarse bessen

Heb jij planten of zaden waar je de naam niet van weet? Plaats hier je foto's en waarschijnlijk kan iemand op het forum je wel verder helpen.

Exotische struik met roodpaarse bessen

Berichtdoor Bellanda op 09 nov 2012 21:10

Ik heb weer verschillende nieuwe exoten in huis gehaald en heb de paarse bessen geoogst voor de zaden. Deze bessen zijn nu aan het drogen. De naam is niet meer leesbaar door overbelichting. De geslachtsnaam eindigt op ..vima (of nima?) en de soortnaam is a..m....s. De rijpe bessen groeien in trossen en zijn paars en bloedrood sap komt eruit als je erop nijpt. Geloof dat de eerste letter hetzij een P is of een D?

->Rechts boven is nog een paarse bes te zien

Heeft iemand een idee welke exoot dit is?
Bijlagen
IMAG0429.jpg
IMAG0429.jpg (209.8 KiB) 1700 keer bekeken
IMAG0446.jpg
IMAG0446.jpg (52.54 KiB) 1700 keer bekeken
Met vriendelijke groeten,
Bellanda
Avatar gebruiker
Bellanda
 
Berichten: 83
Geregistreerd: 26 sep 2012 12:34
Woonplaats: Hasselt
7 bedankjes

Keer terug naar Plantenidentificatie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 4 gasten