Pagina 1 van 2

Kwam plotseling op uit het glaswol?

BerichtGeplaatst: 15 jul 2014 20:39
door davea
Hoi allemaal,

Enige tijd geleden wat plantjes in een windlicht gezet. Plateau's gemaakt van steenwol met een kern van turf. Groeit nu een poos en ik probeer steeds al t onkruid te verwijderen voordat t woekeren gaat.

Maar het sprietige plantje op de voorgrond van de foto. Slank met puntige groene blaadjes. Hij groeit voor de D.rotundifolia. Onkruid of laten staan?Afbeelding

Iemand een idee wat het is? Ordinair onkruid?

Re: Kwam plotseling op uit het glaswol?

BerichtGeplaatst: 15 jul 2014 21:11
door oosterholt
Soort vleesetende plant, Zonnedauw?

Re: Kwam plotseling op uit het glaswol?

BerichtGeplaatst: 15 jul 2014 21:19
door davea
Het heeft iets tropisch over zich. Maar de planten die erin staan, zijn soorten uit nederland en europa. Dit plantje komt denk ik uit een van die kluiten. Ik vrees dat het geen vleesetende plant is. Zou wel mooi zijn :-)

Re: Kwam plotseling op uit het glaswol?

BerichtGeplaatst: 15 jul 2014 21:19
door Itrme
Ik heb eerlijk gezegd geen idee, het eerste waar ik aan denk is een plant die meegelift is met de turf die je gebruikt hebt. Als dat zo i s is het goed mogelijk dat het ook gewoon een moeras/veenplant is. Dacht eerlijk gezegd aan iets als kraaihei maar dat is het toch net niet volgens mij.

Re: Kwam plotseling op uit het glaswol?

BerichtGeplaatst: 15 jul 2014 21:22
door ramon van weezep
de zonnedauw duit hij al aan met '' D.rotundifolia'' (op de foto lijkt het mij eerder een Drosera anglica)

Komt de drosera uit de natuur of is het een gekocht exemplaar? oftewel zoeken we hier naar een inheems soort of uitheems soort ''onkruid''?
De plant herken ik niet maar wat is de definitie van onkruid? een plant die ongewenst ergens groeit! mocht jij die plant er niet in willen, haal je hem weg en zal hij de drosera niet overwoekeren

Re: Kwam plotseling op uit het glaswol?

BerichtGeplaatst: 15 jul 2014 21:29
door Itrme
Persoonlijk zou ik hem er uit halen en bewaren, ben wel benieuwd :lol:

Re: Kwam plotseling op uit het glaswol?

BerichtGeplaatst: 15 jul 2014 21:32
door davea
Rotundifolia staat op de achtergrond. Volgens mij is het intermedia?
Het is een gekocht exemplaar. Onkruid is bij mij iets dat woekert. Echter zie ik t nergens terug en groeien vanuit de kern nieuwe takken. Doet onkruid ook niet toch?

Ben gewoon nieuwsgierig wat het is. Ik twijfelde over 'onkruid', want heb t nog nooit gezien

Re: Kwam plotseling op uit het glaswol?

BerichtGeplaatst: 15 jul 2014 22:05
door s.janssen
Vaak zie je ook in de zakken vers spaghum zonnedauw zitten, in Nederland staat deze op de rode lijst maar het mos wordt geoogst in Belgiƫ of scandinavie waar het nog wel mag.

Ergens een beetje krom!

Re: Kwam plotseling op uit het glaswol?

BerichtGeplaatst: 15 jul 2014 22:07
door davea
Klopt. Zo kom ik aan de rotundifolia ( achtergrond ).
Maar de plant op de voorgrond? Die zegt je niets?

Re: Kwam plotseling op uit het glaswol?

BerichtGeplaatst: 16 jul 2014 09:13
door davea
Heide?

Afbeelding