In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.
Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.
Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.
We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.
Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.
Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.
Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.
2de is volgens mij Farfugium japonicum (mss de 'Giganteum' vorm) of lijkt er toch heel erg sterk op (is winterhard bij ons) 3de een Lonicera, misschien Lonicera hildebrandiana ?
@ Edwin ,nooit gedacht dat dit een Kigelia africana zou zijn,het is trouwens de eerste keer dat ik de boom bloeiend heb gezien,heb hem wel ooit gezien met de worsten eraan,Edwin bedankt.
@ Sven ,het is een Lonicera hildebrandiana de geur was al van ver waar te nemen,bedankt