Juist deze die ik hoopte dat het zou zijn is de pot niet te klein. Hij zit in deze pot sedert verleden zomer.
Kheb ook nog zo'n kleintje staan maar die groeit niet zo rap
Re: welke palmsoort?
Geplaatst: 08 apr 2011 14:56
door Dim
de stam is nu 40 cm ik weet niet hoe oud hij is
van het kleintje is er een stam van 11 cm
Re: welke palmsoort?
Geplaatst: 08 apr 2011 14:57
door lapalmeraie
Dat hangt af van de wortelkluit. Maar de kans bestaat inderdaad dat de pot goed vol zit met wortels.
Ga je hem eigenlijk niet buiten zetten? In een veranda kan de temperatuur immers behoorlijk oplopen terwijl Trachy's niet zo'n warmteminnaars zijn. Daar kun je beter een andere exoot zetten zoals bv. een tropische palm of een bananenplant oid.
Vrgr Niek
Re: welke palmsoort?
Geplaatst: 08 apr 2011 14:58
door Dim
Kan ik deze in mijn veranda laten?? want die komen toch groot?
Re: welke palmsoort?
Geplaatst: 08 apr 2011 14:59
door Dim
een goeie tip voor een bananenplant
Re: welke palmsoort?
Geplaatst: 08 apr 2011 15:00
door lapalmeraie
Onze berichtjes hebben elkaar net gekruist denk ik Over de leeftijd is het moeilijk om een zinnige uitspraak te doen. Het hangt er namelijk sterk vanaf waar hij opgekweekt is.
Re: welke palmsoort?
Geplaatst: 08 apr 2011 15:03
door Dim
Mijn veranda staat naar het noordoosten gericht maar ik heb hem bij deze buiten gezet. Niet te veel in de wind zeker want het kan hier hard waaien.
Re: welke palmsoort?
Geplaatst: 08 apr 2011 15:04
door lapalmeraie
Een Musa acuminata Dwarf Cavedish is misschien wel leuk. Die zijn overal te koop, kosten weinig en worden ook niet al te groot. Bovendien kun je na een aantal jaren eigen kweek banaantjes eten
Als je iets specialers wilt is een Strelitzia ook wel leuk. De Strelitzia reginae voor de bloemen of de nicolai voor het blad.