In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.
Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.
Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.
We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.
Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.
Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.
Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.
De jaarlijkse update zo tegen het einde van zomer. Er is weinig veranderd, alles is alleen wat groter. De dingen gaan gewoon goed.
Die Washingtonia word nu wel echt een beest van een palm. Zag er niet uit begin juni na een storm. Had nog 3 goede bladeren, de rest was kapot gewaaid. Nu volledig hersteld, wat een power. Ik begin die palm steeds meer te waarderen. De bonte Yucca aloifolia staat nu op de plek van de groene die verleden jaar bloeide. Die werd instabiel en heb ik weggehaald. Ik hoop dat die bonte net zo groot word en ook gaat bloeien. Deze stek van een Opuntia bloeit nu voor het eerst, gevonden op Kreta.