Pagina 1 van 4

beginnen met boomvarens

BerichtGeplaatst: 08 mei 2010 22:05
door Davy
Hey,

Ik heb zo nu en dan deze topics in de gaten gehouden en mijn interese naar boomvarens is zo gegroeid. De vraag die ik nu stel komt vast terug in deze topics maar om toch even samen te vatten:

Ik zoek dus een boomvaren soort die liefst winterhard is. Ik heb er een plaatsje voor op mijn terras waar de zon schijnt tot pakweg 13 a 14 uur in volle zomer. De rest van het jaar is het op die plaats snel schaduwrijk. Opgepast in de zomer dus. De bedoeling is dus dat hij in een pot blijft.

Welke soort raden jullie aan (die toch vrij goed groeit)? En vooral wie kan er mij een plant(je) aan de hand doen??


Bedankt al voor de antwoorden!


Davy

Re: beginnen met boomvarens

BerichtGeplaatst: 08 mei 2010 22:15
door Eduard
Hoi Davy, als je op zeker wilt gaan, niet teveel risico wilt lopen, en vooral niet te veel wilt uitgeven zou ik starten met een jonge Dicksonia antarctica, die verdragen wat zon, groeien redelijk en kunnen ook de meeste koude aan, en in mijn geval is het ook de enige die geen brandschade door de zon heeft opgelopen! Met een beetje geluk zijn deze voor 15 a 20,-€ uit te halen tuincentra of op beurzen!
Gr . Eduard.

Re: beginnen met boomvarens

BerichtGeplaatst: 08 mei 2010 22:18
door Davy
Bedankt voor de reaktie al! Ik moet er dus naar op zoek ;)

Als er hier iemand eentje te koop heeft of zo: altijd beter natuurlijk ;)

Re: beginnen met boomvarens

BerichtGeplaatst: 08 mei 2010 22:27
door Eduard
Hoi, je zou Lili -Anne kunnen vragen, die heeft eigen kweek staan, Misschien wil ze er eentje opsturen!
Gr. Eduard.

Re: beginnen met boomvarens

BerichtGeplaatst: 08 mei 2010 22:32
door Davy
EDUARD schreef:Hoi, je zou Lili -Anne kunnen vragen, die heeft eigen kweek staan, Misschien wil ze er eentje opsturen!
Gr. Eduard.



Aha eens zoeken naar de PB!! Altijd leuk om een jong plantje te hebben.

Re: beginnen met boomvarens

BerichtGeplaatst: 09 mei 2010 20:24
door Davy
Niet veel aanbod precies? Zouden ze die verkopen in floralux?? Anders ga ik morgen daar eens kijken.

Re: beginnen met boomvarens

BerichtGeplaatst: 09 mei 2010 21:25
door Eduard
Hoi , had Lili- Anne geen meer?

Re: beginnen met boomvarens

BerichtGeplaatst: 09 mei 2010 21:34
door Davy
Nog niet kunnen bereiken. Het PB blijft steeds in mijn postvak uit staan. Ik veronderstel dat dat pas veranderd als het bericht effectief wordt afgeleverd??

Re: beginnen met boomvarens

BerichtGeplaatst: 09 mei 2010 21:50
door Eduard
Hoi, dan zal ze nog wel reageren! Ze is erg fier over haar zelfgekweekte antarctica's dus die reactie komt wel, verder vind je ze bij verschillende tuincentra, al is het misschien nog net te vroeg! Bel een aantal op morgen dan weet je het snel genoeg!
Gr. Eduard.

Re: beginnen met boomvarens

BerichtGeplaatst: 09 mei 2010 21:52
door Davy
EDUARD schreef:Hoi, dan zal ze nog wel reageren! Ze is erg fier over haar zelfgekweekte antarctica's dus die reactie komt wel, verder vind je ze bij verschillende tuincentra, al is het misschien nog net te vroeg! Bel een aantal op morgen dan weet je het snel genoeg!
Gr. Eduard.



Ik ga morgen alvast eens kijken bij floralux..Zien of ze die daar hebben. Ja dat is inderdaad formidabel als je dat zelf kan kweken! Ben er benieuwd naar