Ik ben een net beginnend persoon (22 jaar) op het gebied van het ontdekken van planten. Zo heb ik de laatste maanden mijn tijd deels geinvesteerd in het kopen van zaden en het planten hiervan.
Een tijd geleden leek het mij interessant om pistasche vera te kweken. Hier begon ik relatief mee in begin augustus. Het ontkiemen van deze plant is dan ook relatief moeilijk, waardoor ik dacht dat het niet meer zou lukken. In een van de eerste pogingen lukte het mij echter wel, maar stierf gelijk af. Bij mijn 2e poging leek alles weer te mislukken, niks kwam boven de grond uitsteken.
Na enkele weken besloot mijn moeder de bakjes met aarde buiten te zetten. Nu, bijna twee maanden later kom ik buiten, en wat zie ik? is er één toch nog ontkiemt!



De foto is binnen genomen, maar ondertussen staat de plant weer buiten.
Aangezien het herst nu is, is mijn vraag dan ook; zal mijn plant dit overleven met minder zon? Of zou ik er een lamp voor boven moeten houden? Het heeft een lange tijd en zaden gekost. Ik wil de plant niet verliezen.
Bedankt alvast
