Pagina 1 van 1

vraagje bodembedeker

BerichtGeplaatst: 16 feb 2013 11:11
door kolck
nu had ik bij mijn chamaerops humillis cocoa doppen als bodembedeker gelegt, maar zie nu dat ze allemaal beschimmeld zijn is dit normaal dat die doppen gaan schimmelen of kan ik ze nu beter weghallen .

grt tonny

Re: vraagje bodembedeker

BerichtGeplaatst: 16 feb 2013 11:25
door Jerone
Ik heb ze bij mij wel weggehaald, maar dat was meer omdat het ze vreselijk begon te stinken.
Of het echt schadelijk is weet ik niet.

Re: vraagje bodembedeker

BerichtGeplaatst: 16 feb 2013 11:41
door erna
kolck schreef:nu had ik bij mijn chamaerops humillis cocoa doppen als bodembedeker gelegt, maar zie nu dat ze allemaal beschimmeld zijn is dit normaal dat die doppen gaan schimmelen of kan ik ze nu beter weghallen .

grt tonny


Die schimmel is volkomen normaal, wel had je misschien beter de cacaodoppen rond augustus uitgestrooid, dan was de schimmel al weg, en had je droge cacaodoppen om de winter te beginnen. Ik zou ze nu rond de stam wat wegharken.

groetjes, Erna

Re: vraagje bodembedeker

BerichtGeplaatst: 16 feb 2013 14:28
door Rob
Die cacaodoppen is een van de meest vreselijke producten die uitgevonden zijn voor in de tuin. Eenmaal geprobeerd, maar voor mij hoeft die vieze stinkende schimmelbende niet meer. Houtsnippers als basisbedekking, en een berg kiwiblad als 'luchtlaag /isolatie'

Re: vraagje bodembedeker

BerichtGeplaatst: 16 feb 2013 16:34
door s.janssen
Cacaodoppen heb ik ook geprobeert maar al heel snel verwijderd ;) Het schijnt dat slakken er niet van houden maar voor mij niet meer. ;)
Als alternatief gebruik ik Franse PinusBoomschors. Dit zie ik wel meer als bodembedekking in kuipen en tuinen. In de zomer erg handig, vochtigheid blijft veel beter in de grond en je zorgt voor een goede humus laag. Daarmee trek je weer insecten aan en vogels die weer luizen kunnen opeten.

En daarnaast staat het veel netter!

Re: vraagje bodembedeker

BerichtGeplaatst: 16 feb 2013 17:09
door kolck
oke bedankt voor de snele reacties zal ze volgend jaar niet meer gebruiken

grt tonny

Re: vraagje bodembedeker

BerichtGeplaatst: 16 feb 2013 18:11
door Remy
Cacaodoppen zijn geweldig tussen de bamboe, de grond blijft nl. veel langer vochtig. Ik gebruik het ook op plaatsen waar ik onze katten niet wil hebben, want ze hebben er een gruwelijke hekel aan. ;)

Re: vraagje bodembedeker

BerichtGeplaatst: 17 feb 2013 00:48
door Rob
Das dan ook wel weer een goede tip!
Katten niet welkom, en bamboe staat altijd gortdroog hier dus ruimte voor verbetering!

Re: vraagje bodembedeker

BerichtGeplaatst: 17 feb 2013 19:17
door Palm Section
Ja ik heb dit deze winter ook voor het eerst geprobeerd. Nooit meer! Begon dirict te schimmelen en te stinken. Dacht er goed mee te doen maar das tegen gevallen.

Ik denk trouwens dat de merels er ook niet zot van zijn, in de schors graven ze altijd maar overal waar cacaodoppen liggen niet.

Re: vraagje bodembedeker

BerichtGeplaatst: 18 feb 2013 22:44
door lapalmeraie
Ik had het vroeger ook. Het schimmelen is volgens DCM volkomen normaal.
Maar omdat het toch snel vergaat en binnen erg sterk ruikt ben ik overgestapt op Cococover. Prima spul :thumb_up: