Pagina 1 van 1
Albizia coreana een kalkora eerste winter

Geplaatst:
26 okt 2021 11:01
door PeterHoofddorp
Albizia kalkora een coreana zijn dit voorjaar, maart 2021 geplant als hele kleine plantjes van 25cm groot.
De A coreana is nu 1.80 cm hoog, en de A kalkora meer dan 3 meter!
Hoe ga ik dit deze winter doen? Is er enige bescherming nodig? Of gewoon niets doen en kijken hoe ze eruit komen in het voorjaar?
Tips graag!
Re: Albizia coreana een kalkora eerste winter

Geplaatst:
26 okt 2021 11:55
door johny
naar wat ik her gelezen heb zou bij streng winters de schors open barsten vooral onderkant.
beschermen van stam dus, zou kunnen met vb isolatiebuis die je gebruikt voor cv of warmwaterleidingen.
Is maar een idee heb zelf geen Albizia, maar zo is bij mijn overbuur ook eentje gesneuveld vorige winter
Re: Albizia coreana een kalkora eerste winter

Geplaatst:
26 okt 2021 20:40
door draco
Ik heb alleen ervaring met Albizia coreana. Die heeft het dit jaar definitief laten afweten. Eenjarig schot is het gevoeligst voor vorstschade. Wat dat betreft zit je gunstiger Peet. Mocht je al willen snoeien/inkorten kun je daar beter tot het voorjaar mee wachten.
Re: Albizia coreana een kalkora eerste winter

Geplaatst:
26 okt 2021 20:48
door PeterHoofddorp
Wat zou jij doen als het gaat vriezen met deze lange staken?
Stammetje beschermen? Met vliesdoek? rieten mat eromheen?
Of gewoon lekker zo laten staan en helemaal niets?
Re: Albizia coreana een kalkora eerste winter

Geplaatst:
26 okt 2021 21:13
door draco
De bast van de stam is dicht bij de grond het kwetsbaarst in het bijzonder bij sneeuwval omdat boven het sneeuwdek de temperatuur bij windstil weer sterk kan dalen. Als gevolg van de strenge vorst in 2012 (-20°C) hadden al mijn Albizia's scheuren in het schors onderaan de stam en liet de bast daarna los. Overigens hadden andere bomen die normaal gesproken zeer winterhard zijn ook vorstscheuren. Die waren waarschijnlijk het gevolg van spanningen ontstaan door het grote temperatuurverschil overdag tussen de schaduw (-10°C) en de zonkant. Zowel het stukvriezen van de bast als het genoemde temperatuurverschil zijn tegen te gaan met isolatie om de stam. Vertakkingen zitten zo te zien nu nog niet in de weg.
Re: Albizia coreana een kalkora eerste winter

Geplaatst:
26 okt 2021 21:28
door Rob
PeterHoofddorp schreef:Wat zou jij doen als het gaat vriezen met deze lange staken?
Stammetje beschermen? Met vliesdoek? rieten mat eromheen?
Of gewoon lekker zo laten staan en helemaal niets?
Niets. Albizia is hard genoeg imo.
Zeker bij jou in Hoofddorp zou eea absoluut geen hoofdpijn (pun intended) moeten geven op een normale winter.
Bewaar die rietmatten en vliesdoek maar voor iets anders - ik zou dan zeker eerst de Chamaerops of Butia beschermen voor de Albizia's aan de beurt zijn.

Re: Albizia coreana een kalkora eerste winter

Geplaatst:
26 okt 2021 21:41
door PeterHoofddorp
Ok, ik zat te denken omdat het nog niet verhout is en zo, het misschien kwetsbaar kan zijn.
Ik kan natuurlijk altijd een matje eromheen vouwen als het daadwerkelijk ernstig mis gaat met het weer. Ik zit niet op vorst en sneeuw te wachten... maarja...
Het legertje Chamaerops hier zal ik beschermen ja, die hebben snel speerrot door de vorst (maar herstellen ook meestal weer snel )
En de Trachycarpus palmen die er allemaal afgelopen maart zijn ingezet?? In de eerste winter meer kwetsbaar toch? Ook speren beschermen als er vorst en sneeuw komt?
Alle palmen in pot zal ik beschermen met rieetmatten erom en muts op.
Butia's heb ik niet, dus dat scheelt beschermen.