Pagina 1 van 1

Waarom heeft mijn Vanda bruine plekken

BerichtGeplaatst: 02 jul 2012 20:03
door diana
Afgelopen december kocht ik mijn eerste Vanda (ik moet erbij zeggen dat ik een leek op het gebied van vanda`s ben).
Ze had een paar bruine puntjes, maar dat kon geen kwaad zei de verkoper.
Toen ik met mijn nieuwe aanwinst naar huis kwam, kreeg ik van een kennis die verstand van orchideeën heeft te horen dat deze Vanda veel dode luchtwortels had en in een niet zo goede staat verkeerde.
Met deze informatie ging ik terug naar de winkel en daar kreeg ik te horen dat deze wel weer aangroeien en dat ze sowieso door het transpoort slecht aan toe zijn. Dat duurt een paar maanden en dan knappen ze wel weer op.
Ik moest ze in de winter een keer per week 10 min in water dompelen en de wortels elke dag sproeien.
Tot eind maart had ik plezier van de bloem.
Wel constateerde ik bezorgd dat er meer en meer bruine puntjes op het blad erbij kwamen. Op sommige puntjes zit een druppel hars.
De wortels groeiden volgens mij niet na of ze doen het zo langzaam dat ik dat niet in de gaten heb.
Medio juni jongst geleden heb ik mijn Vanda in de tuin gedaan (transparante overkapping, geen directe zon) en dompel ze nu twee keer per week in water.
Ik gebruik kraanwater dat ik een dag laat staan.
Wel begint een nieuw blad te groeien maar dat vertoond ook alweer bruine puntjes.
Ik vind ze zo zielig erbij hangen en vraag me af of ik iets verkeerd doe. Kan ik iets doen om ze een beetje op te laten knappen.
Verder ben ik verkocht van deze mooie orchidee en wil niet dat ze dood gaat.
Graag advies

Re: Waarom heeft mijn Vanda bruine plekken

BerichtGeplaatst: 02 jul 2012 20:36
door turtleboy
http://www.nov-orchidee.nl/html/bladprobleem.html

kijk hier eens misschien dat dit een oplossing bied voor je vanda.

Re: Waarom heeft mijn Vanda bruine plekken

BerichtGeplaatst: 03 jul 2012 09:43
door erna
hallo Diana,

:welkom: op dit forum, en hopelijk kan je de oplossing vinden in de link van Turtleboy !

groetjes, Erna

Re: Waarom heeft mijn Vanda bruine plekken

BerichtGeplaatst: 03 jul 2012 19:55
door diana
De link ken ik al.
Heeft niets opgeleverd.
Bedankt voor de intensie.