Pagina 1 van 1

Nannorrhops sp. 'silver iran'

BerichtGeplaatst: 06 jun 2014 22:07
door Joery
Ik heb sinds gisteren een nannorrhops sp silver iran. Nu lees ik op de palmvrienden wiki dat de nannorrhops arabica 'silver' na het verpotten niet in de volle zon mag staan, tot dat deze goed doorworteld is. Geldt dit ook voor deze soort? Ik heb hem voorlopig onder de pergola gezet, waar hij 's morgens wat zon krijgt. Op de pergola liggen polycarbonaat platen die het meeste zonlicht voor de rest van de dag tegenhouden.
2014-06-06 07.40.32.jpg
2014-06-06 07.40.32.jpg (33.67 KiB) 2796 keer bekeken

Re: Nannorrhops sp. 'silver iran'

BerichtGeplaatst: 06 jun 2014 23:06
door Rob
Nog nooit van gehoord.
Enkele maanden geleden een groter ex gekocht van de iran silver en die staat sinds die tijd in de volle zon als ie wil schijnen.
Rob

Re: Nannorrhops sp. 'silver iran'

BerichtGeplaatst: 06 jun 2014 23:16
door Gouden HandPalm
Lijkt me ergens wel een goed advies. Zaailingen zonder een goed wortelstelsel moet je ook niet in de volle zon zetten. Ben wat dat betreft door schade wijzer geworden. Ook na verpotten moet je je palm eerst een paar maanden op een zonluw plekje zetten zodat hij eerst kan aanwortelen. Kans bestaat namelijk bij een onvolgroeid wortelgestel dat de vochttoevoer niet optimaal is.

Nog een tip als ik je pot zo zie: voeg wat zand toe aan je potgrond. De Nanny staat graag in wat zandige grond, om een optimale drainage te garanderen. Ze mogen niet te nat staan.

Re: Nannorrhops sp. 'silver iran'

BerichtGeplaatst: 07 jun 2014 07:49
door Joery
Ik heb potgrond voor mediterane planten gebruikt (gebruik ik voor de meeste planten) en op de bodem van de pot liggen hydrokorrels en lavestenen om niet met zijn voeten in de grond te staan. Maar indien nodig zal ik de grond wat mengen met zand.

Re: Nannorrhops sp. 'silver iran'

BerichtGeplaatst: 08 jun 2014 14:10
door palmguy
Hallo

Ik vind Nannorrhops mooie maar erg moeilijke planten

http://www.palmsociety.org/members/engl ... 5-13.shtml