Pagina 1 van 1

sabal minor overvoed????

BerichtGeplaatst: 04 mei 2015 00:43
door foggy1978
Hoi,

Ik heb vorige maand sabal in pot blauwe korrel gegeven.Nu krijg ik bruine vlekken op blad.Zou dit overvoeding zijn en kan ik pot uitspoelen of gaat dit niet?Sabal moet het nog maandje uithouden in pot.

grtz

Re: sabal minor overvoed????

BerichtGeplaatst: 04 mei 2015 01:22
door Rob
Kan ook verbranding zijn geweest Foggy...heb je hem ook gelijk naar buiten (in de zon) gezet?

Als het echt van de korrel komt dan zou ik hem asap opnieuw oppotten, nieuwe grond.

Re: sabal minor overvoed????

BerichtGeplaatst: 04 mei 2015 01:36
door foggy1978
Deze staat al van de winter buiten....nu pas schade.

Re: sabal minor overvoed????

BerichtGeplaatst: 04 mei 2015 01:45
door Rob
Dit is wel typisch de tijd waar je de winterschade krijgt te zien...kan dus ook toch de nattigheid zijn geweest.
(al moet ik zeggen dat mijn beide Sabals beide pristien de winter uit zijn gekomen)

Re: sabal minor overvoed????

BerichtGeplaatst: 04 mei 2015 02:46
door foggy1978
Het is hier minimum -5c geweest...mijn andere in volle grond heeft dit niet. Heb hem uit pot gedaan en kluit wat afgespoeld.Dan in grotere pot met niet bemeste aarde en rijkelijk water gegeven voor te spoelen....hopelijk gaat het goed,is al mooi exemplaar.Volgende maand komt sabal in border.


grtz

Re: sabal minor overvoed????

BerichtGeplaatst: 05 mei 2015 17:30
door Dimi Exotisch Hofke
Een palm in pot kun je niet vergelijken met een palm in volle grond. De palm in pot daarvan zijn de wortels heel kwetsbaar doordat deze boven de grond zijn en amper beschermd. -5 is voldoende om een kluit te laten bevriezen en dus schade aan de wortels te krijgen met alle gevolgen.
Heb je geen foto van de bruine vlekken, dit kan verschillende oorzaken hebben en 'bruine vlekken' vind ik vrij algemeen omschreven, kun je iets preciezer zijn ?
Door de voeding komt het niet denk ik want blauwe korrel is snel en kort werkend, werkt al binnen de week maar is na 2 a 3 weken ook alweer uitgewerkt...

Kluit afgespoeld...hmmzz, Sabal heeft een vreselijke hekel als je aan zijn wortels zit te prutsen, ik vrees dat de palm nu wel in stress zal zijn en daardoor lange tijd niet meer zal groeien :?

Re: sabal minor overvoed????

BerichtGeplaatst: 05 mei 2015 22:30
door foggy1978
Zall idd eventjes stilstaan maar sabal komt toch in volle grond. Hij groeit voorlopig sneller in pot dan mijn hystrix die in volle grond staat.Stilstaan mag eventjes zolang het blad maar gezond blijft,de nieuwe speren zijn mooi groen.

Kan geen fotos posten want doe dit via xbox.


mvg

wim

Re: sabal minor overvoed????

BerichtGeplaatst: 06 mei 2015 15:13
door Dimi Exotisch Hofke
Snellere groei in pot komt doordat de pot warmer word van de zon, dus meer bodemwarmte dan volle grond wat ook nodig is voor Sabal, dat zijn hitte liefhebbers. Natuurlijk blijft dat niet duren door het uiteindelijke ruimtegebrek in pot... ;)

Kun je via de Xbox dan geen foto(s) uploaden naar een of andere site om foto's te sharen ofzo zoals bv Twooba ? Lijkt me erg vreemd mocht dat niet kunnen :onzeker:
Enkel een link naar de host is dan voldoende om hier foto's op het forum te krijgen Wim. Heb je enkel de mogelijkheid via Xbox om op het internet te surfen ?

Verder over de bruine vlekken...zitten die in het blad of zijn het alleen de bladpunten ? Is het overige bladgroen nog mooi groen of meer gelig van kleur ? Bladsegmenten geknepen of nog mooi openstaand ?

Re: sabal minor overvoed????

BerichtGeplaatst: 07 mei 2015 17:21
door foggy1978
Heb spijtigenoeg geen laptop en met smartphone gaat ook niet.Ga ze op fb palmvrienden zetten.

mvg

wim