Pagina 1 van 1

chamearops humilis wordt geel

BerichtGeplaatst: 25 mei 2015 12:46
door archiwol
Vorig jaar heb ik een Chamearops Humilis gekocht.
Als ik hem nu vergelijk met wat ik in het tuincentrum zie staan valt me op dat de grijsblauwe kleur die ik daar zie, en die ik mooi vind, anders is dan die van mij. Hij is een stuk geler geworden. Ik heb wat gegoogeld, sommige adviezen zijn dat er te weinig ijzer in de grond zit. Maar in de palmenvoeding die je kunt kopen zit geen ijzer. Tot nu toe heb ik alleen universele plantenvoeding gegeven.
Wat is het advies? Maakt het zoveel uit wat voor voeding? Of koemest bijgeven? Of kalk?

Re: chamearops humilis wordt geel

BerichtGeplaatst: 25 mei 2015 16:09
door eddy21
mijn advies is...... zowiezo niet teveel bijmesten
van teveel bijmesten kunnen ze ook vergelen
2 keer per jaar een beetje is meer dan genoeg
in het voorjaar en zomer s'winters helemaal niet bijmesten
mvg eddy

Re: chamearops humilis wordt geel

BerichtGeplaatst: 25 mei 2015 17:42
door draco
Chamaerops in tuincentra zijn vaak verse import uit Zuid Europa. Daar is de lichtintensiteit veel hoger dan hier. Enige ontkleuring is daarom altijd te verwachten met name bij de grijsblauwe variƫteit 'Cerifera'. De waslaag blijft hier dunner en wordt door de regens afgespoeld. Dit is deels te voorkomen door de palm op een zonnige beschutte plek te zetten.

Re: chamearops humilis wordt geel

BerichtGeplaatst: 26 mei 2015 09:41
door Jane
En mocht het een ijzertekort zijn, wat ik niet kan beoordelen, dan zijn die preparaten verkrijgbaar vanuit de aquariumhobby. Er zitten meerdere elementen in. Ik gebruikte voor geelkleurende Petunia's Profito van Easylife. Binnen een paar dagen waren de bladeren weer mooi groen.

Re: chamearops humilis wordt geel

BerichtGeplaatst: 26 mei 2015 15:53
door draco
Pokon Groenkracht is ook effectief bij vergeeld blad. Vraag het maar aan Rob ;) Je hoeft je daarbij niet te verdiepen in de vraag om welk mineraaltekort het gaat.