Pagina 1 van 1
washingtonia robusta

Geplaatst:
25 apr 2010 14:54
door Karla
Hoi
Ik heb mij vorige week een washingtonia robusta aangeschaft, deze zag er heel knap uit,
ik heb hem overgeplant in een grotere pot met speciale potgrond voor palmen.
ik heb deze in de veranda gezet tot de nachten minder koud zijn, nu wil ik hem vandaag buiten op de
terras zetten, zie ik dat al zijn bladeren slap hangen en uitgedroogd aanvoelen.
ik heb hem nochtans water gegeven en elke dag beneveld.
zou het kunnen dat het TE warm is geweest en kan hij op 1 week al verdroogd zijn?
Of zou hij te gevoelig zijn aan overpotten?
elke tip is welkom
groetjes Karla
Re: washingtonia robusta

Geplaatst:
25 apr 2010 17:26
door TropiRo
Benevelen moet je ten eerste niet doen hierdoor kan het blad sneller uitdrogen/ verbranden. Als een Washingtonia aan de groei is lust hij behoorlijk veel water daarom is het ook aanbevolen om hem in een schaal te zetten en deze steeds bij te vullen.
Waarom de bladeren nu gaan hangen durf ik niet te zeggen, heb je misschien een foto?
Beste is om hem nu ergens op een halfschaduw/ schaduw plekje te zetten en hem rustig laten wennen, binnen de korste keren staat hij er weer mooi bij.
Gr, Ro
Re: washingtonia robusta

Geplaatst:
25 apr 2010 20:35
door francois eijkhout
Goed gezien Ro en jij succes Karla laat hem maar lekker zuipen groeten Francois
Re: washingtonia robusta

Geplaatst:
30 apr 2010 12:12
door Exotic Life
Indien het een kasplantje is kan dit ook de oorzaak zijn, bladverbranding is dan een hele normale zaak van de wereld.
Re: washingtonia robusta

Geplaatst:
01 mei 2010 20:51
door Karla
heel erg bedankt iedereen voor julluie tips, hij krijgt nu heel veel drinken ik hoop dat hij bekomt,
het nieuwe blad in het midden is nog ok, dus daar zet ik al mijn hoop op,
groetjes Karla
Re: washingtonia robusta

Geplaatst:
01 mei 2010 22:29
door kristof p
mijn robusta heeft enkel met een afdak afgelopen winter overleefd. alle bladeren waren er wel aan en heb hem een stukje ingezaagd maar groeit nu sneller dan ooit tevoren. ik wilde hem niet echt goed beschermen omdat het al van in het begin een zwak exemplaar leek. zo zwak als ik eerst dacht lijkt hij toch niet te zijn gezien hij de laatste toch wel koude maar vooral lange grijze winter heeft overleefd.
ik ben buiten een onbeschermde P. canarensies (die ik trouwens nog niet helemaal opgeef) geen enkele plant verloren! blijkt dat ik toch goede keuzes heb gemaakt met de planten in de tuin. zelfs onbeschermde Cordyline austrlies plantjes van enkele sprieten hoog hebben de winter onbeschermd zonder verlies van het groeipunt overleefd.
gr
Kristof
Re: washingtonia robusta

Geplaatst:
02 mei 2010 11:02
door lapalmeraie
Klinkt goed Kristof!
offtopic:
Ik heb ook zo'n gehavende cananriensis staan. In pot weliswaar.
Was ook z'n eerste winter buiten.
Hoe behandel jij hem? Cuprex in het hart en droog houden of heb je 'm afgezaagd?
Vrgr
Niek