Pagina 1 van 1

washingtonia wordt geel?

BerichtGeplaatst: 09 mei 2016 13:40
door homer
ik heb hier een washingtonia staan in een pot die al jaren prima de winter door komt maar nu net als vorig jaar worden er weer bladeren geel en verdroogt voor de helft. de hele winter gaat het goed tot het voorjaar. wie weet wat de oorzaak is?

groeten peter

Re: washingtonia wordt geel?

BerichtGeplaatst: 09 mei 2016 14:37
door Eduard
Hoi ik heb ze ook al zeker 15 jaar in potcultuur, ik vermoed dat je ze te nat houd! Ik dek vanaf half Oktober de kluiten af met plastic zodat er geen water meer bijkomt met regenweer, de potten zijn groot genoeg van inhoud om het substraat niet in zijn geheel te laten uitdrogen, ik geef hooguit een beetje water vroeg in het voorjaar als ik zie dat het blad wat gaat doorhangen, vanaf dat ze buiten staan giet ik ze iedere dag.

Groet Eduard.

Re: washingtonia wordt geel?

BerichtGeplaatst: 10 mei 2016 07:14
door cvb
eduard ik volg je mening, te nat in de winter,

best nu geen water geven en de pot laten uitdrogen, of de plant verpotten met drooge potgrond, en geen watergift doen gedurende 2 weken of langer dan eventueel een wartelstimulans aangieten, en hoe minder bladeren de plant heeft hoe beter, want je moet eerst het wortel gestel terug op punt krijgen

mvg cvb

Re: washingtonia wordt geel?

BerichtGeplaatst: 10 mei 2016 07:29
door homer
ik weet het niet? ik heb he van okt -maart geen water gegeven en heeft onder een afdak gestaan. en geen geel blad ik geef hem spaarzaam wat water in maart en het gaat mis. :shock:

Re: washingtonia wordt geel?

BerichtGeplaatst: 10 mei 2016 07:38
door lapalmeraie
De helft die lelijk wordt, is dat toevallig ook het blad dat in het late najaar bij kwam?

Re: washingtonia wordt geel?

BerichtGeplaatst: 10 mei 2016 09:29
door Mate
Zal de wortels checken, mogelijk rot.

Re: washingtonia wordt geel?

BerichtGeplaatst: 10 mei 2016 14:55
door Krisser
Misschien verkleuring door de eerste zon? Heb ik hier ook wat last van.