Pagina 1 van 1

Standplaats en winter gedoe kokospalm

BerichtGeplaatst: 26 aug 2016 15:20
door Miller
Hallo,

Heb hier al vaak gelezen maar nu we wat nieuwe planten hebben gekocht wil ik graag wat meer specifiek vragen kunnen stellen.

We hebben een drie jonge kokospalmen gekocht, de pot is nauwelijks groter dan de boven de aarde liggende kokosnoten. En het hoogste punt is waar een blad reikt op ongeveer 1.50 meter.

We wonen in zuid west Frankrijk en afgelopen winter heeft het een paar nachten tot -6 gevroren.

We wonen aan een rivier en naast koud was het ook veel regenachtiger begin dit jaar met veelvuldig overstromen gebied om huis (wat er op gebouwd is)
Dit is redelijk normaal en de rivier brengt dan ook voedzame grond aan. Van lichte zandgronden zoals op tropische eilanden is hier dan ook geen sprake.


Verderop de heuvel staat een middelgrote banaan voor een huis en halverwege de winter hangt die er treurig bij en pas een goed eind in de zomer is het weer een mooi aanzicht.

Ik wilde de drie kokospalmen in de voortuin zetten, vanaf het huis gezien staan ze dan voor een 12 meter hoog bamboe bos maar er ver genoeg vandaan om wel lekker in de zon te staan.

Maar mijn vrouw vreest voor een triest rijtje grote perioden van het jaar of ingepakt palmen wat nou ook niet zo charmant staat.

Het zijn uiteindelijk fruit producerende bomen en we hebben een klein eiland met fruitbomen (7 oude pruimen, 1 oude appel en een jonge, een kers, 2 nectarinen, een oude peer en een jonge en een oude hazelaar)
Daar is plaats voor drie palmen en het is naast het huis, niet direct in zicht vanaf ramen.


Echter met het bamboe en de ideale zonligging voor het huis zouden drie mooiepalmen niet misstaan, maar dan moeten ze wel mooi zijn, jaarrond ;)
Dat past meer dan op een typisch Europees begroeid eiland (er staan ook nog 12 oude essen)

Als ik nou de bladeren snoei voor de winter, zorgt dat voor een snellere groei?
De blad basis is waar de stam van gemaakt is en dan zijn er gen trueig hangende bruine bladeren in de winter.


En ik wil ze gelijk een goede plek geven.
Dus voor het op eigen houtje te gaan doen leek dit me een goed moment om her te posten ;)

Re: Standplaats en winter gedoe kokospalm

BerichtGeplaatst: 26 aug 2016 17:01
door Eduard
Hoi, de soort die je omschrijft is een tropische soort en maakt weinig kans van slagen ook in Z.west Frankrijk! Vorst kunnen ze al helemaal niet verdragen en de min temp. liefs niet onder 10ºC dus zou ik eerder gaan voor trachycarpus soorten die kunnen wel wat vorst verdragen [onbeschermd] de kokospalmen kun je wel in het voorjaar buiten zetten en dan weer voor de kou naar binnen, succes ;)

Eduard.

Re: Standplaats en winter gedoe kokospalm

BerichtGeplaatst: 26 aug 2016 21:43
door Rob
Cocos is ten dode opgeschreven, mogelijk zelfs al voor de winter.
Je zult even beter moeten kijken naar je absolute minima in de winter voor jou gebied. Waar zit je precies in ZW Franrijk ?? Heb je veel regen en sneeuw?

Als -6 het koudste is dat je verwacht dan is er echt wel veel mogelijk. Trachycarpus fortunei of wagnerianus (tot -15°), Jubea chilensis (-10°), Chamaerops humilis (-10°) zijn bij dergelijk temperaturen wel bijna zekerheidjes en zullen er vrijwel altijd netjes bijstaan, maar je zou ook kunnen kijken naar Phoenix canariensis of Phoenix dactylifera (-5/6°) (de echte dadel), of bijv Syagrus (-6°) of Livistona soorten (tot -6°).
Meer uitdaging en mogelijk dat je ze eens moet beschermen maar het is een optie.

Re: Standplaats en winter gedoe kokospalm

BerichtGeplaatst: 26 aug 2016 21:48
door rice
Hallo,

vergeet het maar, 0,0% kans in zuidwest frankrijk. De meest noordelijk gelegen plek waar een Cocos nucifera overleeft op de lange termijn is Madeira, oftewel een stuk zuidelijker en alleen omdat het midden in de oceaan ligt. Zelfs in de middellandse zee zal de palm op de lange termijn niet overleven aangezien het een echte tropische palm betreft. Zelfs winterbescherming heeft geen enkele zin dus bespaar je de moeite.
Zoals Eduard al zegt, ga voor een Trachycarpus, evt een Phoenix, Washingtonia, Butia of Jubaea afhankelijk van waar je precies zit in Frankrijk..
succes

T

Re: Standplaats en winter gedoe kokospalm

BerichtGeplaatst: 28 aug 2016 17:47
door Alexander
Zuid West Frankrijk. Daar kan je beter Butia odorata, B. eriospatha, Washingtonia en Brahea armata aanplanten. Verder Chamaerops, Trachycarpus princeps, T. takil, T. fortunei, T. nova en nog wat soorten. Kijk op Gardenpalms voor wat ideeen.

Cocos nucifera kan je in Zuid West Frankrijk hooguit als kuiplant houden maar een heel getil met overwinteren en buitenzetten...

Alexander