Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Meststoffen voor palmen

Post hier al je vragen over je winterharde en niet winterharde palmbomen.

Meststoffen voor palmen

Berichtdoor tbird44 op 04 feb 2017 09:04

Wat gebruiken jullie voor meststoffen voor jullie palmen ?
Er is zoveel op de markt dat je door de bomen het bos niet meer zien. Tot nu toe gebruik ik alleen koeienmest korrels. Zowel in de tuin al de planten in pot
Maar wat is nu het beste ?
tbird44
 
Berichten: 511
Geregistreerd: 18 apr 2015 20:40
13 bedankjes

Re: Meststoffen voor palmen

Berichtdoor Marc_S op 04 feb 2017 12:44

Zolang ze in de pot staan kan je voor palmen een meststof nemen met NPK verhouding: 3-1-3
Staat je palm in de volle grond dan hoef jij niet te mesten. Als jij wel bijmest en je gaat er te lang mee door dan gaat hij niet goed voorbereid de winter in. Palmen die in de volle grond staan en niet worden bij gemest zijn volgens mij winterharder dan die palmen die tot laat worden bij gemest.
Marc_S
 
Berichten: 673
Geregistreerd: 13 sep 2010 18:56
Woonplaats: Eygelshoven
66 bedankjes

Re: Meststoffen voor palmen

Berichtdoor draco op 04 feb 2017 12:51

Koemest heeft weinig voedingswaarde. Ik gebruik universele meststoffen ongeacht voor welke plant, i.e. organische minigran mix 5 van DCM en oplosbare kunstmest (14:12:16 + Mg) van Plantprod. Als mijn huidige voorraad op is, ga ik over op de producten van mypalmshop (NPK 3:1:3 + Mg). De minigran geef ik aan de kuipplanten als topping in het voorjaar en meng bij het verkuipen een deel door de potgrond. Van april tot oktober krijgen de kuipplanten 1 x per maand de kunstmestoplossing. Voor succulenten gebruik ik de halve sterkte.
"Alleen mensen die kunnen twijfelen zijn in staat hun wereldbeeld bloot te stellen aan nieuwe feiten en inzichten"
Avatar gebruiker
draco
 
Berichten: 6939
Geregistreerd: 17 sep 2012 21:49
722 bedankjes

Re: Meststoffen voor palmen

Berichtdoor Gouden HandPalm op 04 feb 2017 16:49

Een fles vloeibare meststof voor buitenplanten -van de geweldige retailer Action, die godzijdank elke andere winkel in Nederland volkomen overbodig heeft gemaakt- leeg ik voor de helft en vul dan de fles aan met twee lepels lavameel.

Dan vul ik de fles tot de top met water en schud ik het hele zooitje krachtig, zodat de lavameel zich vermengt met de aangelengde meststof.

Dit mest/mineralen mengsel giet ik rond elke palm in mijn tuin, 2x per jaar, begin April en begin Augustus.

Kosten € 0.94 per palm per jaar.

Je weet niet wat je ziet, zo mooi groen zien ze er uit in de zomer.
Avatar gebruiker
Gouden HandPalm
 
Berichten: 1533
Geregistreerd: 13 jun 2013 10:04
Woonplaats: Amsterdam (NH) en Ermelo (Gld)
88 bedankjes

Re: Meststoffen voor palmen

Berichtdoor M.altispinosus op 05 feb 2017 01:35

Hier krijgen al mijn planten 1 keer week water en meststoffen, aquariumwater wel te verstaan.

1 keer per weer ververs ik mijn aquarium en het oude water (+/- 50L) gooi ik niet weg maar geef ik aan mijn planten. Het water uit het aquarium is verrijkt met kaliumnitraat, kaliumfosfaat, sporen en mineralen (voor aquarium planten)
De toegevoegde voedingsstoffen zijn na een week nog niet verbruikt. Nitraat houd ik op 50-75 mg/l en na een week zakt dit na 25-50 mg/l.
Kaliumfosfaat voeg ik maar weinig toe daar de vissen dit voor mij produceren. Droogvoer heeft een "positief" effect op de fosfaten in het water. Fosfaat zit op 2-5 mg/l
Avatar gebruiker
M.altispinosus
 
Berichten: 377
Geregistreerd: 13 jan 2016 08:42
Woonplaats: Valkenswaard
59 bedankjes

Re: Meststoffen voor palmen

Berichtdoor Rob op 05 feb 2017 02:04

Maak ik me niet zo druk meer over om eerlijk te zijn.
Vwb de potten/containers gebruik in Minigran en Mypalmshop palmen product - maar als ik iets anders krijg dan is het ook prima.

Buiten wil ik dit jaar overschakelen naar paardenmest - kost me dan 0.00 Euro per palm, en hiermee maak ik wat dat betreft zelfs de Action overbodig. :lol:

08/09, -14.7°C__14/15, - 3.6°C__20/21, -9.1°C
09/10, -10.0°C__15/16, - 5.9°C__21/22, -5.2°C
10/11, - 7.9°C__16/17, - 7.9°C__21/22, -6.9°C
11/12, -14.7°C__17/18, - 8.3°C__22/23, -7.1°C
12/13, - 7.9°C__18/19, - 7.5°C
13/14, - 0.8°C__19/20, - 2.8°C
Avatar gebruiker
Rob
Beheerder
Beheerder
 
Berichten: 11515
Geregistreerd: 05 aug 2011 23:08
Woonplaats: Halsteren, NL
1150 bedankjes

Re: Meststoffen voor palmen

Berichtdoor daniell op 05 feb 2017 02:14

Is het echt waar dat bijmesten minder winterhard maakt? Wat voor bewijs is daarvoor?
daniell
 
Berichten: 250
Geregistreerd: 19 jun 2016 00:18
Woonplaats: Amsterdam
6 bedankjes

Re: Meststoffen voor palmen

Berichtdoor draco op 05 feb 2017 11:58

De aanwezigheid van meststoffen wil niet zeggen dat deze ook door de plant worden opgenomen. Dat is in belangrijke mate afhankelijk van de temperatuur en luchtvochtigheid. Om voedingstoffen te kunnen opnemen is een lagere luchtvochtigheid vereist. Daardoor stijgt de verdamping via het blad en kunnen de wortels water en mineralen opnemen. Een lage (winter) temperatuur gaat meestal gepaard met een hoge relatieve luchtvochtigheid. Hierdoor is er weinig verdamping en opname van water en voedingstoffen. Bemesting is dan niet zinvol behalve bij kamerplanten. Kassen worden overdag gelucht om de luchtvochtigheid omlaag te brengen. Zodoende kunnen de wortels de voedingstoffen opnemen voor de groei onder invloed van licht en warmte. Er wordt wel beweerd dat een najaarsbemesting met extra Kalium de koudebestendigheid van planten ten goede komt. Belangrijker is waarschijnlijk dat de planten fysiologisch in rust komen. Exoten uit warmere streken reageren anders als (bladverliezende) planten uit gematigde streken en zijn voor een groeistop meer gebaat bij een vermindering van het vochtgehalte.
"Alleen mensen die kunnen twijfelen zijn in staat hun wereldbeeld bloot te stellen aan nieuwe feiten en inzichten"
Avatar gebruiker
draco
 
Berichten: 6939
Geregistreerd: 17 sep 2012 21:49
722 bedankjes

Re: Meststoffen voor palmen

Berichtdoor Gouden HandPalm op 05 feb 2017 19:51

Rob schreef:
Buiten wil ik dit jaar overschakelen naar paardenmest - kost me dan 0.00 Euro per palm, en hiermee maak ik wat dat betreft zelfs de Action overbodig. :lol:


Het kan allemaal nog goedkoper.... Je hoeft er niet eens meer voor naar de stal of de Action. Je vangt gewoon des ochtends na het ontwaken je ochtend urine op in een gieter, je mengt dat wat aan met water uit de kraan of uit de vijver en je hebt perfecte bio-voeding voor je planten.

Ik maak geen geintje. Ze vangen sinds een paar weken de 'urinale uitstoot' van de Heineken Music Hall -vooral lucratief als er hard rock concerten zijn- op in grote containers en verkopen die aan een meststofbedrijf. Planten smullen van jouw pis.

De kans dat er dus al urine in je gekochte meststof zit is al aanwezig.

Daarom kun je net zo goed je eigen 'uitstoot' gaan gebruiken.

(Vooral aan te raden bij bierdrinkers, dus...)
Avatar gebruiker
Gouden HandPalm
 
Berichten: 1533
Geregistreerd: 13 jun 2013 10:04
Woonplaats: Amsterdam (NH) en Ermelo (Gld)
88 bedankjes

Re: Meststoffen voor palmen

Berichtdoor Rob op 06 feb 2017 01:06

:lol: :lol:
Ben niet zo van de hardrock, maar grappig is ie zeker.

08/09, -14.7°C__14/15, - 3.6°C__20/21, -9.1°C
09/10, -10.0°C__15/16, - 5.9°C__21/22, -5.2°C
10/11, - 7.9°C__16/17, - 7.9°C__21/22, -6.9°C
11/12, -14.7°C__17/18, - 8.3°C__22/23, -7.1°C
12/13, - 7.9°C__18/19, - 7.5°C
13/14, - 0.8°C__19/20, - 2.8°C
Avatar gebruiker
Rob
Beheerder
Beheerder
 
Berichten: 11515
Geregistreerd: 05 aug 2011 23:08
Woonplaats: Halsteren, NL
1150 bedankjes

Volgende

Keer terug naar Winterharde en niet-winterharde palmbomen

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 34 gasten