Pagina 1 van 1

Potente Chamaerops humilis man 'Cerifera'

BerichtGeplaatst: 28 jun 2017 01:14
door draco
Dit jaar werd de poging om 3 vrouwelijke Trachy's te bestuiven met wagnerianus pollen geen succes. De mannelijke bloeiwijze verkommerde voortijdig en er zijn maar enkele vruchtbeginsels blijven hangen.
Met Chamaerops beleef ik meer succes. Drie damsels lijken succesvol te zijn bestoven met het pollen van de man Cerifera. Hierbij een fotosessie van de 3 vrouwen i.b.v. Het zijn de Chamaerops varianten 'Cerifera', 'Arborescens' en een niet nader omschreven humilis die opvalt door de forse bouw.
Als het vervolg een succes wordt, beschik ik straks over intrahybride zaden, i.e. Cerifera x Arborescens, Cerifera x 'Big Mamma' en 'Cerifera' x 'Cerifera'. De Cerifera man heeft als bijzonder kenmerk 360 ° blad en een zwarte bedoorning.

Re: Potente Chamaerops humilis man 'Cerifera'

BerichtGeplaatst: 28 jun 2017 16:50
door The Flying Dutchman
Chaemerops 'Cerifera' var. Draco :thumb_up:

Re: Potente Chamaerops humilis man 'Cerifera'

BerichtGeplaatst: 31 jul 2017 20:54
door Gouden HandPalm
Je kunt daarmee gemakkelijk een hele Chamaerops kwekerij mee beginnen, Han. Met gemak de grootste van Noord-Europa. Aan de ouders te zien worden het gezonde, robuuste kinderen. Krijg je ze groot dan heb je daar wel afnemers voor.

De 8 zaailingen uit een vorig broedsel hebben het nog steeds naar hun zin in Ermelo. Voor ze ook een 'big Mamma' zijn, zijn we wel een paar jaartjes verder. Maar na een jaar stil wortelen komt er wel de groei in. Ben benieuwd naar de uitkomst. :thumb_up:

Re: Potente Chamaerops humilis man 'Cerifera'

BerichtGeplaatst: 31 jul 2017 21:17
door draco
De ontwikkeling van de zaden gaat nu het snelst bij de 'raszuivere' Cerifera. Bij de andere twee Chamaerops is het aantal zygotes groter waardoor ze elkaar waarschijnlijk in de weg zitten. Ik ben benieuwd hoe dit zich ontwikkelt. De 'Arborescens' kreeg tot nu toe jaarlijks zaden zonder dat een bevruchting had plaatsgevonden. Ze bleken dan ook altijd inhoudsloos. De Cerifera vrouw leverde al eerder met succes kiemkrachtige zaden.