Pagina 1 van 2

Palm zaailing

BerichtGeplaatst: 17 feb 2019 15:33
door Rikske26
Hoi allemaal,

Ik ben nieuw op het forum en heb eerlijk gezegd zeer weinig kennis over palmen.
Maar doordat ik een maand geleden een leuk cadeau heb gekregen, 2 jonge palmpjes, loop ik nu toch tegen wat vragen aan.

Bijgevoegd de foto’s.

Zo heb ik ze gekregen in de 2e week van januari 2019:
Afbeelding

Zo zien ze er nu uit:
Trachycarpus wagnerianus
Afbeelding

Trachycarpus fortunei
Afbeelding


Ze staan allebei binnen (minimaal 20 graden), krijgen 1x per week beetje water.

Nu lijkt de trachycarpus wagnerianus in het begin veel beter eruit te zien dan nu. Heeft ie mogelijk speerrot?

Iemand ideeen en of tips voor wat ik kan doen?

Re: Palm zaailing

BerichtGeplaatst: 17 feb 2019 17:39
door Mate
Lekker buiten zetten :thumb_up:

Re: Palm zaailing

BerichtGeplaatst: 18 feb 2019 10:17
door Jos Mannaart
Ik vrees dat de wagnerianus te weinig water heeft gekregen en is verdroogd. Zeker binnen met de verwarming aan kan de grond soms in 1 dag net te droog zijn. Ik hoop dat ik ongelijk heb hoor

Re: Palm zaailing

BerichtGeplaatst: 18 feb 2019 14:44
door derfske
bedenk je dat een kleiner potje het vocht ook eerder uit verdampt.. en minder cm3 aan vochtige aarde om wat uit te onttrekken,

en zoals mate ook zegt met dit weer lekker buiten zetten met dit weer. 11 a 12 graden willen ze groeien 8-)

Re: Palm zaailing

BerichtGeplaatst: 18 feb 2019 15:48
door Rikske26
Bedankt voor de reacties.

Wellicht een stomme vraag: maar hoe weet ik of de zaailingen genoeg water hebben? En kan ik de wagnerianus nog redden door bij te wateren?

Re: Palm zaailing

BerichtGeplaatst: 18 feb 2019 16:46
door Rikske26
En wat te doen als ze buitenstaan en het regent, moeten ze dan naar binnen?
Ik durf even niet te zeggen of de potjes waar ze inzitten onder een gat heeft voor de afwatering. Ik zal dit vanavond in ieder geval even controleren.

Re: Palm zaailing

BerichtGeplaatst: 18 feb 2019 16:50
door Mate
Afwatering is nodig dus maak er een gat in. Ze kunnen in principe niet te veel water krijgen dus lekker laten gaan en met dit droge weer water geven. Zolang je vinger vochtig is, als je hem in de aarde stopt, is het nat genoeg.

Re: Palm zaailing

BerichtGeplaatst: 18 feb 2019 19:18
door Rikske26
Er zitten inderdaad ontwateringen gaten in de potjes. Dus bij ik kan in principe nooit teveel water geven doordat het overtollige water toch weg loopt?

Re: Palm zaailing

BerichtGeplaatst: 18 feb 2019 19:30
door draco
Als de grond te lang nat blijft is dat ook niet goed. Het is beter als tussen de gietbeurten de kluit wat opdroogt zodat er lucht kan intreden. Daardoor blijven de wortels gezond en gaan ze niet rotten. Als de aarde lichter van kleur is, geef dan zoveel water dat het onder uit de pot loopt. Geef je te weinig water dan wordt alleen de bovenste laag aarde bevochtigd, terwijl bij palmen de meest actieve wortels vaak onderin de pot zitten. Kleine potten kun je ook dompelen, dat werkt vooral goed als de kluit is ingedroogd en gekrompen.

Re: Palm zaailing

BerichtGeplaatst: 18 feb 2019 20:11
door Rikske26
Bedankt voor de reacties, ik heb de 2 palmpjes water gegeven. Benieuwd of de wagnerianus weer aansterkt.