Pagina 1 van 2

Palmbomen volle grond

BerichtGeplaatst: 15 jun 2019 20:11
door Palmboompje11
Goedenavond palmvrienden!

Ik ben benieuwd naar jullie foto's van verschillende palmbomen in de volle grond.

Mijn palmboom heb ik in eind Oktober 2018 gekregen van een kennis, hij stond rond de 14 jaar op deze plek maar wegens verhuizing moest de palmboom vertrekken vanuit zijn trouwe plekje. Wellicht was het niet het ideale moment om een palmboom te verplaatsen rond deze tijd van het jaar, maar er was geen andere mogelijkheid.

De Trachycarpus Fortunei is dus eind Oktober geplant. Hij heeft de winter goed doorstaan d.m.v. stro rond de voet van de palm. Verder heb ik hem aangeplant met mediterrane potgrond. De palmboom staat op dit moment in bloei met prachtige gele trossen.

Ik ben benieuwd naar jullie winterharde of niet winterharde exemplaren die in de volle grond staan.

Fijne avond!

Re: Palmbomen volle grond

BerichtGeplaatst: 15 jun 2019 23:42
door Rob

Re: Palmbomen volle grond

BerichtGeplaatst: 16 jun 2019 08:18
door Mate
Mijn canariensis, yatay en chilensis in de volle grond:
Afbeelding

Gr Matko.

Re: Palmbomen volle grond

BerichtGeplaatst: 18 jun 2019 10:08
door trachycarpus
IMG_2639.jpg
IMG_2639.jpg (188.62 KiB) 5495 keer bekeken
fotooke

Re: Palmbomen volle grond

BerichtGeplaatst: 29 aug 2019 12:45
door jop
Afbeelding

Re: Palmbomen volle grond

BerichtGeplaatst: 30 aug 2019 10:02
door Jozef
Leuk topic Rob maar ik denk dat Palmboompje foto's wil zien. Pff Palmboomje, heb je ook een naam?

Re: Palmbomen volle grond

BerichtGeplaatst: 30 aug 2019 13:19
door draco
Er is vermoedelijk niet zoveel verschil tussen wanneer Chamaerops in de grond staat of in kuip. Tenminste als die van isolatie wordt voorzien. Ik houd dat simpel met een fitnessmat er omheen en een laag droog blad erop. De (nacht)vorstgrens in droge toestand ligt bij -10°C. Als dat in zicht komt schuif ik de palm voor de nacht of bij aanhoudende vorst in de kas of garage.

Re: Palmbomen volle grond

BerichtGeplaatst: 30 aug 2019 18:47
door Jozef
Fraai exemplaar. :thumb_up:

Re: Palmbomen volle grond

BerichtGeplaatst: 01 sep 2019 08:38
door Dennis30
jop schreef:Afbeelding


Staan die oleanders in de volle grond? Die bloeien uitbundig zeg :thumb_up:
Ik heb er een in een kuip staan, maar daar wordt hij eigenlijk te groot voor. Ik twijfel dus ook om hem uit te planten.. Maar ik ben bang dat hij minder mooi gaat bloeien.

Re: Palmbomen volle grond

BerichtGeplaatst: 01 sep 2019 19:42
door jop
Dennis30 schreef:Staan die oleanders in de volle grond? Die bloeien uitbundig zeg :thumb_up:
Ik heb er een in een kuip staan, maar daar wordt hij eigenlijk te groot voor. Ik twijfel dus ook om hem uit te planten.. Maar ik ben bang dat hij minder mooi gaat bloeien.

Ja ze staan inderdaad in de volle grond, op een plek waar ze van 's ochtends vroeg tot laat in de middag zon krijgen. Ze bloeien overigens net zo uitbundig als toen ze nog in een pot stonden.