Pagina 1 van 2

Rhapis excelsa in bloei

BerichtGeplaatst: 16 jun 2019 21:06
door draco
Rhapis excelsa variegata gaat bloeien. Het is voor het eerst dat ik deze soort in bloei zie. Rhapis multifida bloeit hier elk jaar.

Re: Rhapis excelsa in bloei

BerichtGeplaatst: 17 jun 2019 08:42
door leroy
mooi hoor, plaats aub eens een foto van de gehele plant. Ik heb deze enkel een keer zien bloeien in Indonesie

Re: Rhapis excelsa in bloei

BerichtGeplaatst: 17 jun 2019 11:27
door draco
Deze variegata staat permanent in de kas. Buiten zijn de weerscondities te grillig gebleken voor deze gevoelige variant. De bladeren kregen bruine vlekken zelfs in de schaduw. In huis was het resultaat niet veel beter vanwege de lage luchtvochtigheid in de wintermaanden.
De groene Rhapis excelsa staat buiten in de schaduw evenals de multifida die beter tegen de zon kan. Ter afronding ook enkele foto's van de laatste soort in bloei. Dit is een mannetje. Van de excelsa zijn alleen mannelijke planten bekend. Vermeerdering geschiedt dmv. stekafname.

Re: Rhapis excelsa in bloei

BerichtGeplaatst: 17 jun 2019 11:46
door leroy
mooi en eerlijk gezegd kleiner dan ik had verwacht. Ik heb mijn in half zon/schaduw staan en er is na 2017 weinig over van de plant (slechts een nieuwe groet van 30cm). In 2017 heeft deze volledig onbeschermd buiten gestaan in de winter (-11 gehad) en was bovengronds volledig weg, na de winter kwam hij reeds op!

groet

Re: Rhapis excelsa in bloei

BerichtGeplaatst: 17 jun 2019 23:53
door Rob
Prachtig Han!!

Re: Rhapis excelsa in bloei

BerichtGeplaatst: 18 jun 2019 12:52
door Jozef
Heel mooi. :thumb_up: Ik was afgelopen weekend in Centerparcs Kempervennen, de exemplaren daar waren meters hoog tot aan het dak. Leuk om te zien wat je zou kunnen bereiken met een hoge glazen koepel.

Re: Rhapis excelsa in bloei

BerichtGeplaatst: 18 jun 2019 15:19
door draco
Welke soort heb je gezien Jozef, Rhapis excelsa wordt volgens 'Cultured Palms' zo'n 3 meter hoog terwijl Rhapis humilis het dubbele bereikt. Maar misschien worden ze in een serre hoger?

Re: Rhapis excelsa in bloei

BerichtGeplaatst: 19 jun 2019 08:13
door Jozef
Ik kan je vraag niet beantwoorden Han. Vermoedelijk dan humilis daar de palm tot aan het dak groeit. (heel wat meer dan 3 meter) Ik heb helaas geen foto's gemaakt.

Re: Rhapis excelsa in bloei

BerichtGeplaatst: 19 jun 2019 10:43
door draco
Rhapis humilis heeft fijner blad dan de excelsa, vergelijkbaar met de multifida (laatste foto).

Re: Rhapis excelsa in bloei

BerichtGeplaatst: 20 jun 2019 16:37
door Jozef
Ik moet het antwoord nog steeds schuldig blijven. Dat ik me meestal afzijdig hou van vragen over determinatie is blijkbaar wel zo verstandig. ;)