Pagina 1 van 1

storm

BerichtGeplaatst: 08 feb 2020 08:07
door joskes
Hallo palmvrienden
Er wordt veel wind verwacht op Zondag (120km/uur). :?
Binden jullie de palmen zodat ze beter beschut zijn of geeft dit geen zin ???
Mvg Chris ;)

Re: storm

BerichtGeplaatst: 08 feb 2020 08:55
door Mate
Mn yucca linearis en gloriosa var. Staan precies in de baan waar de wind vandaan komt, dus deze heb ik een voorzien van een niet te strak zittend touw. Vooral de linearis, die een 2e kop aan het onwikkelen is, maak ik me zorgen om vanwege de volle kroon en de relatief dunne stam. In het verleden wel goeie stormen doorstaan maar voor de zekerheid toch maar vastgebonden. De rest vd palmen etc zitten super goed geworteld en staan wat meer bescbermd tegen de wind, dus daar maak ik me absoluut geen zorgen om.

Gr Matko.

Re: storm

BerichtGeplaatst: 08 feb 2020 17:22
door Rob
ik ga er niets aan doen...
Heb alleen het tuinmeubilair ff vastgezet.

Re: storm

BerichtGeplaatst: 08 feb 2020 20:53
door p e t e r
Ik heb de palen van de hokjes gefixeerd en waar de wind vat op heeft vastgebonden.

Re: storm

BerichtGeplaatst: 08 feb 2020 21:40
door Eduard
Natuurlijk alles gefixeerd dat niets de lucht in kan vliegen of af kan waaien, tent staat als een paal, maar ja veel bomen en oude daken van mijn huis /buren en schuren, you never know, ik heb het meegemaakt dat het zinke platte dak van de dakkapel van de buren los waaide over hun dak heen op de auto van de overburen terecht kwam en het keukenraam daar naar binnenvloog, krijg het nog benauwd bij de gedachte aan dat voorval, we stonden toen stijf van de schrik van die enorme knal :!: sinds dien heb ik de schrik van storm, heb ook een keer mijn C. medullaris toen nog in pot van het terras zien verdwijnen opgetild door de wind :fluiten: ben blij als het maandag avond is ;)

Re: storm

BerichtGeplaatst: 08 feb 2020 22:00
door Mate
Eduard schreef:Natuurlijk alles gefixeerd dat niets de lucht in kan vliegen of af kan waaien, tent staat als een paal, maar ja veel bomen en oude daken van mijn huis /buren en schuren, you never know, ik heb het meegemaakt dat het zinke platte dak van de dakkapel van de buren los waaide over hun dak heen op de auto van de overburen terecht kwam en het keukenraam daar naar binnenvloog, krijg het nog benauwd bij de gedachte aan dat voorval, we stonden toen stijf van de schrik van die enorme knal :!: sinds dien heb ik de schrik van storm, heb ook een keer mijn C. medullaris toen nog in pot van het terras zien verdwijnen opgetild door de wind :fluiten: ben blij als het maandag avond is ;)

:o :o

Re: storm

BerichtGeplaatst: 20 feb 2020 15:48
door Lies Wilmots
Nu het stormweer blijft aanhouden, vraag ik mij af of ik de bladeren van mijn trachycarpus fortunei moet samenbinden. Ze zagen er na de eerste windvlagen een beetje verkreukt uit, dus heb ik ze samengebonden met plastic folie. Ik dacht dat het maar voor even zou zijn, maar nu de "storm" aanhoudt, ben ik bang dat er schimmels of andere slechte gevolgen zullen zijn als ik het plastic er rond laat.

Re: storm

BerichtGeplaatst: 20 feb 2020 17:16
door Eduard
Hoi Lies, probeer te accepteren dat de natuur geeft en neemt, voorheen vouwde ik alle geknakte bladeren terug maar eigenlijk is dat zinloos, met afschermen van folie kan schimmel ontstaan door broei, ik zou het laten het zijn zeer sterke palmen die veel kunnen hebben, er komen dit jaar weer vele nieuwe bladeren aan ;)

Re: storm

BerichtGeplaatst: 20 feb 2020 17:37
door Lies Wilmots
Dank je wel voor je antwoord, Eduard, ik laat hem dan maar onbeschermd staan voortaan. Het is de eerste keer dat ik een palm in de tuin heb, dus wel een beetje spannend!

Re: storm

BerichtGeplaatst: 22 feb 2020 06:46
door Norbert
Ik laat de storm gieren, zonder de palmen daarvoor extra te beschermen; ik ga uit van het natuurlijk concept.