Pagina 1 van 1
Lavasteen/gruis

Geplaatst:
31 jan 2011 14:19
door Maurice
Binnenkort ga ik een verhoogde border maken voor mijn Brahea armata en Chamaerops humilis 'vulcano'. Omdat dit palmen zijn die een erg goede afwatering verlangen wil ik lavasteen/gruis aan de grond toevoegen. Nu hebben ze dit bij FC plant in 2 verschillende maten, 4/8 mm. en 16/32 mm. Welke grootte kan ik hier het beste voor gebruiken?
Re: Lavasteen/gruis

Geplaatst:
01 feb 2011 10:45
door segers301
Hoe groter je gruis hoe beter de afwatering gaat zijn lijkt mij..
grt
Re: Lavasteen/gruis

Geplaatst:
01 feb 2011 11:08
door erna
Klopt, ik heb liever het groter formaat. Het kleine formaat is net zand.
groetjes, Erna
Re: Lavasteen/gruis

Geplaatst:
01 feb 2011 14:39
door Christophe
Ik meng doorgaans een beetje ... bv. 2/3 grote korrels, 1/3 kleine korrels
Re: Lavasteen/gruis

Geplaatst:
01 feb 2011 20:49
door Maurice
Bedankt. Ik denk idd dat ik voor de mix ga van de 2 maten. Dit samen met fijngemaakte kleigrond, mediterrane potgrond en brekerszand in een iets verhoogde border. Een goed begin is het halve werk.
Re: Lavasteen/gruis

Geplaatst:
01 feb 2011 21:06
door maartenkerstens
Ik zou in de border op een paar plaatsen ook een paar gaten boren met een grondboor en daar alleen steenslag of gruis doen met daarop wat worteldoek zodat het gat niet meteen volslibt .Dit pas ik ook toe bij mijn palmen met een goed resultaat. Het water wordt dan veel sneller afgevoerd naar dieper gelegen lagen (meestal zandlagen wat goed waterdoorlatend is). Groet Maarten uit Beers.
Re: Lavasteen/gruis

Geplaatst:
01 feb 2011 21:15
door Dejagere
maartenkerstens schreef:Ik zou in de border op een paar plaatsen ook een paar gaten boren
Na het boren wel een paar keer testen door vol met water te gieten om te controleren of het inderdaad doordringbaar is en je geen ondergrondse vijver maakt.Controles worden vaak vergeten zelfs bij leggen van drainage vergeet men voor het dichtgooien te kijken of het water effectief gaat weglopen.Gr. ddy