Pagina 1 van 2

wat kan ik vragen voor mijn trachycarpup fortunei

BerichtGeplaatst: 06 aug 2009 21:28
door saskiasprakel
Ik heb twee trachycarpus fortunei in cementkuip in mijn tuin staan. Helaas moet ik vanwege een verhuizing mijn palmen weg doen omdat ik in mijn nieuwe stek geen ruimte meer voor ze heb. :cry:
Ik zou ze graag willen verkopen aan iemand waarvan ik weet dat ze goed verzorgd worden maar ik vraag me af wat ik ervoor zou kunnen vragen?? De stamhoogten van de bomen zijn 2 en 2,5 meter. Kan iemand me adviseren.

Re: wat kan ik vragen voor mijn trachycarpup fortunei

BerichtGeplaatst: 06 aug 2009 22:19
door Pietn
Hoi, jammer dat je nu geen plaats hebt voor je mooie palmbomen te plaatsen. Als je een foto kan plaatsen kunnen we meer info geven over de prijs dat je eventueel kunt vragen. 2 meter is dat met bladerkruin of gewoon de stam?

Re: wat kan ik vragen voor mijn trachycarpup fortunei

BerichtGeplaatst: 06 aug 2009 23:16
door Christophe
Hoi Saskia,

Voor een stam van 2m tot 2,5m met goed doorwortelde kluit vragen ze in de winkel al snel meer dan 600€, maar particulier zal je zoveel niet kunnen vragen. Beetje zoals koi. In de winkel superduur, maar tweedehands kan je ze spotgoedkoop vinden. Vaak ook van mensen die verhuizen waarbij de vissen snel weg moeten.

Ik zou ze graag willen overnemen en ze goed verzorgen. Wat is je prijs?

Christophe

Re: wat kan ik vragen voor mijn trachycarpup fortunei

BerichtGeplaatst: 07 aug 2009 02:40
door videomaster
Op deze website lees ik een winkelwaarde van 1,5 euro per cm stamhoogte.

Re: wat kan ik vragen voor mijn trachycarpup fortunei

BerichtGeplaatst: 07 aug 2009 08:09
door zaagmans
Wahahahhaha stelletje aasgieren hier :lol:

Ik denk dat je je bomen zeker wel snel kwijtraakt :)

Re: wat kan ik vragen voor mijn trachycarpup fortunei

BerichtGeplaatst: 07 aug 2009 08:58
door Pater-ik
Hallo,
Ik kan er eentje adopteren ;) ik heb plaats zat in de tuin,zuidgericht, maar veel zal afhangen van de prijs. :? Graag een foto aub.
@ Christophe kun jij ff kijken wat ze waard zijn.
Grtjs Patrick

Re: wat kan ik vragen voor mijn trachycarpup fortunei

BerichtGeplaatst: 07 aug 2009 18:33
door saskiasprakel
De foto's

Re: wat kan ik vragen voor mijn trachycarpup fortunei

BerichtGeplaatst: 07 aug 2009 21:30
door Christophe
@Patrick: Zoals gezegd hangt het ervan af hoeveel je er voor wil geven. Groothandel ligt vaak rond 1€/cm. Winkelwaarde gaat al snel naar 1,8€/cm. Dus 40cm stam kost al gauw 70€/80€ (ongeveer) in het tuincentrum.

Maar zoals vermeld, als je deze bomen koopt in de winkel kost het vaak al snel boven de 600€ hoor. Kijk maar eens in wase vijverwinkel, of plantencentrum exotica in Herenthout. Daar stond er een met stam 130-140cm voor 570€. (maar je moet deze nog verkocht krijgen natuurlijk ;) )

@Videomaster: 1,5€/cm is een zeer mooie prijs voor een Trachycarpus fortunei. Dat kan je wel tegen komen, maar dat zal zeker niet overal zijn ;)

@Saskia: En wat vraag je er ongeveer voor?

Re: wat kan ik vragen voor mijn trachycarpup fortunei

BerichtGeplaatst: 08 aug 2009 09:14
door Pater-ik
Hey Saskia,
Ja, wat is jouw vraagprijs eventueel stel ik voor om ze per opbod te verkopen.
Grtjs Patrick

Re: wat kan ik vragen voor mijn trachycarpup fortunei

BerichtGeplaatst: 08 aug 2009 10:42
door saskiasprakel
Hi Jongens,

Alvast bedankt voor jullie reacties....
Ik ga nu ff op vakantie :D en heb ik de kans om erover te denken.
Laat wel iets horen als ik terug ben.