Pagina 1 van 2

phoenix canariensis

BerichtGeplaatst: 13 apr 2012 18:12
door toro
Hoi allemaal ,voor mensen die ervaring hebben ,ik zou me een phoenix canariensis willen planten .
Met hoeveel ruimte moet ik rekening houden voor de kroon zou hem in een hoek willen plaatsen aan een zuidermuur .
Hoever zou ik de stam van de muur plaatsen ,ik heb 2,5 m ruimte aan beide zijden
hoor het wel; ;)

Re: phoenix canariensis

BerichtGeplaatst: 13 apr 2012 18:13
door toro
de phoenix is nu 3 jaar oud

Re: phoenix canariensis

BerichtGeplaatst: 13 apr 2012 18:30
door Olie1605
Zou hem toch een 2m of meer van de muur plaatsen. Wat minder zal hij niet erg vinden maar dan zit hij zo gevangen. Wel goed beschermen in de winter hé ;)

Re: phoenix canariensis

BerichtGeplaatst: 13 apr 2012 18:33
door erna
Beste

:welkom: op dit forum !

Als je een canariensis wilt uitplanten moet je hem zeker kunnen beschermen in de winter.
Hou er zeker rekening mee dat, eenmaal aangeslagen, hij snel kan groeien.
Ik zou hem zo ver mogelijk van de muur zetten.

groetjes, Erna

Re: phoenix canariensis

BerichtGeplaatst: 13 apr 2012 18:34
door toro
de palm is ondertussen geplant en een 2m60 van de muur ,dus van muur tot stam
hoop dat dit voldoende zal zijn

Re: phoenix canariensis

BerichtGeplaatst: 13 apr 2012 18:42
door erna
hallo,

Mits een goede bescherming in de winter, kan jouw plant er binnen enkele jaren er zo uitzien : zie foto.

Dus zoveel mogelijk plaats geven bij aanplant.

groetjes, Erna

Re: phoenix canariensis

BerichtGeplaatst: 14 apr 2012 23:10
door Dimi Exotisch Hofke
De Canariënsis is één van de grotere palmbomen dus heeft veeeel plaats nodig. Zoals Erna zegt, zo ver mogelijk van de muur. Bij mij staat hij bewust in het midden van de tuin zodat die plaats genoeg heeft. Een kleine plant krijgt al snel een diameter van 4 meter en meer zoals je kan zien op de foto van Erna. Als die echt begint te groeien en groot word dan gaat de kruin echt veel plaats innemen hoor en dan spreek ik over gemakkelijk 5 a 6 meter en meer hé ! Dus goed nadenken waar je hem plaatst of anders kan je ook steeds snoeien wat in de weg hangt natuurlijk. Te dicht bij de muur zal die zichzelf gewoon van de muur wegdrukken en groeit hij scheef. Aan jouw de keuze natuurlijk en zoals al gezegt, zeer goed bescherming is verplicht als je hem lang wil hebben !
Trouwens :welkom: hé !

Re: phoenix canariensis

BerichtGeplaatst: 15 apr 2012 00:12
door Ladymacsalsa
mooie phoenix zeg die van mij heeft speer rot helaas overleden zat in een pot Doei

Re: phoenix canariensis

BerichtGeplaatst: 16 apr 2012 19:07
door toro
bedankt voor de reaktie's maar kan echt niet verder dan 2m60 van de muur zetten !!Dus heb ik dan een diameter van 5m20 is toch al iets ?? of vergis ik me

Re: phoenix canariensis

BerichtGeplaatst: 16 apr 2012 19:54
door palmguy
Hallo,

Dus heb ik dan een diameter van 5m20 is toch al iets


Dat lijkt me al niet slecht eerlijk gezegd, als ik een Canariensis heb van 5m20 vraag ik inkom in mijn tuin om hem te komen bezichtigen, van de opbrengst ga ik dan naar ... de Canarische eilanden.

Ik tracht ook altijd enigszins rekening te houden met hoe groot een plant kan worden, maar als we nog vele winterprikken hebben zoals februari ll is dit helaas niet nodig.