Actueel Weer overzicht

Plaats hier nieuws en tips in verband met de exotische planten hobby.

Re: Actueel Weer overzicht

Berichtdoor Dennis_S op 26 maart 2013 08:01

Die kunnen alleen niet ver dalen als je blijft sproeien. Anders kan het ijs zelfs de koude versterken door verdamping van het ijs gedurende de nacht! Fruittelers blijven sproeien omdat daarmee de temperatuur net rond 0 blijft steken.
Dennis_S
 
Berichten: 2706
Geregistreerd: 21 jul 2012 14:21
Woonplaats: Rhenen
350 bedankjes

Re: Actueel Weer overzicht

Berichtdoor Hitch op 26 maart 2013 10:29

Zonnetje schijnt hier sinds deze ochtend bij het opstaan en die rotwind is eindelijk getemperd tot een briesje. Word een mens meteen beter gezind van als hij buiten loopt. Alleen jammer dat de t° zo laag is.
Het lijkt wel of de zon geen kracht heeft.
Hitch
 
Berichten: 2810
Geregistreerd: 21 apr 2012 09:44
Woonplaats: Baal (België)
156 bedankjes

Re: Actueel Weer overzicht

Berichtdoor Cumulus op 26 maart 2013 12:55

s.janssen schreef:Straks lopen de planten zelf naar buiten als ze niet buiten worden gezet.. ;)


Tja, voor je 't weet zit je dan met wandelende takken opgescheept ;)
Planten, stekken of zaden weg te geven of te ruilen? Bezoek mijn plantenruilplatform op http://www.floraswapper.com
Avatar gebruiker
Cumulus
 
Berichten: 128
Geregistreerd: 12 dec 2012 13:17
5 bedankjes

Re: Actueel Weer overzicht

Berichtdoor Exotic Life op 26 maart 2013 18:07

De modellen verlengen de kou opnieuw, al gaan de scherpste randjes er vanaf. Dat kan ook niet anders met een huidige geblokkeerde drukverdeling. We blijven verlopig gewoon onder normaal, zonneschijn is lastig te voorspellen. 3-5 april lijkt de volgende mogelijkheid tot verandering, tot die tijd gaat de temperatuur trapsgewijs omhoog. Blind staren op website die rauw oper uitvoer hanteren is een beetje nutteloos in deze situatie aangezien het de ene dag een koude uitbijter is terwijl het de volgende dag weer een warme uitbijter is.

Persoonlijk hoop ik wel dat of snel deze blokkade wordt afgebroken of op zijn minst volhoud tot ergens in augustus. Anders zal je altijd zien, wordt de blokkade afgebroken slaat de westcirculatie toe.
Exotic Life
 
Berichten: 834
Geregistreerd: 08 mei 2009 20:06
Woonplaats: Steenbergen (West Brabant)
57 bedankjes

Re: Actueel Weer overzicht

Berichtdoor Dalmatee op 26 maart 2013 18:09

En west circulatie betekend invloed van die goeie (k)oude Noordzee.

Groetjes.
Dalmatee
 
Berichten: 288
Geregistreerd: 11 dec 2012 18:51
5 bedankjes

Re: Actueel Weer overzicht

Berichtdoor plasta op 26 maart 2013 19:08

Laat het dan maar inderdaad zo tm september doorgaan, veel zon en ooit ook veel warmte.
Water geven kunnen we in Nederland zelf dus blijf maar weg west circulatie, of kom heel vlug!
Avatar gebruiker
plasta
 
Berichten: 2789
Geregistreerd: 09 maart 2010 14:00
Woonplaats: Geleen (Limburg Nl)
146 bedankjes

Re: Actueel Weer overzicht

Berichtdoor Exotic Life op 26 maart 2013 19:27

Dalmatee schreef:En west circulatie betekend invloed van die goeie (k)oude Noordzee.

Groetjes.


Inderdaad, dat zou wel hogere temperaturen opleveren als nu maar nog steeds relatief koel en regen. Het is wel een machtige blokkade die het weer tot diep Zuid Europa beïnvloed. Alle depressies worden door deze blokkade over zuidelijk Europa heen gestuurd. Wel warmer, maar alles behalve stabiel nog daar.
Exotic Life
 
Berichten: 834
Geregistreerd: 08 mei 2009 20:06
Woonplaats: Steenbergen (West Brabant)
57 bedankjes

Re: Actueel Weer overzicht

Berichtdoor Eduard op 26 maart 2013 20:24

Hoi mensen die blokkade is ook niet[ook niet in de zomer] goed daar droogt alles vanuit, het is nu al veel te droog!
2017 min. -08.1ºC --- max. 34.7ºC
2018 min. -08.6ºC --- max. 37.2ºC
2019 min. -07.0ºC --- max. 41.1ºC
2020 min. -05.0ºC --- max. 37.1ºC
2021 min. -09.1ºC --- max. 33.2ºC
2022 min. -09.0ºC --- max. 39.7ºC
Avatar gebruiker
Eduard
 
Berichten: 10474
Geregistreerd: 30 nov 2009 22:59
Woonplaats: Maastricht
1033 bedankjes

Re: Actueel Weer overzicht

Berichtdoor Exotic Life op 26 maart 2013 20:39

Eduard schreef:Hoi mensen die blokkade is ook niet[ook niet in de zomer] goed daar droogt alles vanuit, het is nu al veel te droog!


Als we het hebben over onze tuinen en niet de open natuur zal dat per persoon verschillen. In jouw geval met die hoeveelheid boomvarens zou dat wel eens een hoop werk kunnen opleveren, en is een vochtige warme zuidwester veel aantrekkelijker. :)
Exotic Life
 
Berichten: 834
Geregistreerd: 08 mei 2009 20:06
Woonplaats: Steenbergen (West Brabant)
57 bedankjes

Re: Actueel Weer overzicht

Berichtdoor Cumulus op 26 maart 2013 20:40

plasta schreef:Laat het dan maar inderdaad zo tm september doorgaan, veel zon en ooit ook veel warmte.
Water geven kunnen we in Nederland zelf dus blijf maar weg west circulatie, of kom heel vlug!


Mijn vrees is een beetje dat het Europese vasteland met dit stromingspatroon in de zomer heel sterk gaat opwarmen zodat daar een thermisch lagedrukgebied ontstaat. Voor ons betekent dat koud en vochtig weer met noordenwinden net zoals we de voorbije jaren dikwijls zagen. Geen westcirculatie inderdaad...maar ook geen goed weer.

Maar misschien ook wel onterechte vrees, wie weet vallen de recordwarme maart en aprilmaanden van de voorbije jaren nu net in de zomer zodat we weer 1976- toestanden meemaken. We zullen het zien. Eén ding is wel duidelijk en dat is dat de nachtvorsten zich niet aan de periode tussen allerheiligen en ijsheiligen houden maar ook gemakkelijker daarbuiten kunnen gaan optreden door die bizarre stromingspatronen.
Planten, stekken of zaden weg te geven of te ruilen? Bezoek mijn plantenruilplatform op http://www.floraswapper.com
Avatar gebruiker
Cumulus
 
Berichten: 128
Geregistreerd: 12 dec 2012 13:17
5 bedankjes

Vorige
Volgende

Keer terug naar Nieuws en tips

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Google [Bot] en 21 gasten

cron