kweken met led verlichting

Post hier al je vragen in verband met het zaaien en stekken van exotische planten.

kweken met led verlichting

Berichtdoor Andriesh90 op 25 nov 2013 18:45

Hallo,
Ik wou graag mijn zaailingen laten doorgroeien in de winter :D Hiervoor wou ik led verlichting gebruiken, waar kan ik dit krijgen? Het moet niet te duur zijn want wat ik op internet vond van 300 euro..... Ook wil ik in de winter nog wat Phoenix dactylifera`s zaaien, maar dit wil niet zonder licht :lol:

alvast bedankt
Groetjes,

Andries Hachmer


''een palm heb je niet voor even, maar heel je leven!''
Avatar gebruiker
Andriesh90
 
Berichten: 154
Geregistreerd: 14 jul 2012 18:36
Woonplaats: Nieuwe Pekela(Groningen)
12 bedankjes

Re: kweken met led verlichting

Berichtdoor Itrme op 25 nov 2013 19:08

Zelf gebruik ik deze: http://dx.com/p/17-14w-165-red-led-60-b ... 79&u=93170

Helaas duurt het bestellen wel een behoorlijke tijd (zelfs toen ze het op voorraad hadden, had wss te maken met wat andere artikelen erbij denk ik).

Het is een bak van ongeveer 30 bij 30, en voor de planten om er echt wat aan te hebben moeten ze er bijna recht onder staan dus het is zo best prijzig voor een paar plantjes. Ook produceert de bak net niet genoeg licht voor de wat meer lichtminnende soorten.

Het moet ook goed mogelijk zijn zelf wat te knutselen wat misschien wel efficiënter en goedkoper is dan wat ik nu gebruik ;)
Avatar gebruiker
Itrme
 
Berichten: 1031
Geregistreerd: 28 sep 2011 17:32
70 bedankjes

Re: kweken met led verlichting

Berichtdoor Gouden HandPalm op 25 nov 2013 19:57

Je kan zgn. LED ufo's ook bestellen bij Growshops zoals http://www.dampkring.nl/ of http://www.groeilampen-webshop.nl/a-208 ... -15-watt//

Een goedkoop LED lampje voor plantenkweek met normale fitting kan je al voor 25 euro kopen. Vraag is wel of LED verlichting werkt. Professionele kwekers hebben daar zo hun twijfels over, ondanks positief onderzoek van de universiteit van Twente. Het is nog allemaal in een begin (beta) fase wat onderzoek betreft. Veel kwekers beginnen er nog niet aan.

Zelf gebruik ik cool daylight spaarlampen van Philips. Die geven 160 Watt en kosten in verbruik maar 30 Watt. Zo'n lamp kost om en nabij de 20 Euro.
Avatar gebruiker
Gouden HandPalm
 
Berichten: 1533
Geregistreerd: 13 jun 2013 10:04
Woonplaats: Amsterdam (NH) en Ermelo (Gld)
88 bedankjes


Keer terug naar Zaaien en stekken

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 4 gasten