sanguinea

Op dit forum kan je terecht met al je vragen over olijfbomen, albizia's, eucalyptus, jacaranda en andere exotische bomen en struiken.

Re: sanguinea

Berichtdoor Marjanne op 15 nov 2014 21:27

En daar is hij dan:

Afbeelding

Ook mijn plant staat sinds mei in de volle grond.
Ik ga hem voor de winter uitsteken en in een emmer in de bijkeuken zetten.
Ik hoop de lengte te kunnen bewaren, door hem tegen een muur te laten rusten.
In het voorjaar dan stek ik de lange scheuten en zullen er stekken beschikbaar komen.
Ik heb ook nog een stek van ruim 1.75 m buiten in de volle grond staan voor de liefhebber.
Stuur maar een berichtje als je interesse hebt. De stek kan alleen opgehaald worden want deze is te groot om op te sturen.
Marjanne
 
Berichten: 179
Geregistreerd: 02 jan 2012 20:14
Woonplaats: Amersfoort
20 bedankjes

Re: sanguinea

Berichtdoor Marjanne op 15 nov 2014 21:31

En nog eentje vanaf de zijkant genomen.
Afbeelding
Marjanne
 
Berichten: 179
Geregistreerd: 02 jan 2012 20:14
Woonplaats: Amersfoort
20 bedankjes

Re: sanguinea

Berichtdoor zezinho op 16 nov 2014 15:58

Mooi vertakte plant, Marjanne met veel bloemen. Blijkbaar is er toch wat belangstelling voor, stek er volgend voorjaar maar genoeg van want ze zullen de deur uitvliegen.
Ben alleszins blij dat ik er al twee heb.
Wilfried
Avatar gebruiker
zezinho
 
Berichten: 893
Geregistreerd: 20 okt 2010 17:24
Woonplaats: 9340 smetlede (oost-vlaanderen)
95 bedankjes

Re: sanguinea

Berichtdoor Marjanne op 16 nov 2014 21:14

zezinho schreef:Mooi vertakte plant, Marjanne met veel bloemen. Blijkbaar is er toch wat belangstelling voor, stek er volgend voorjaar maar genoeg van want ze zullen de deur uitvliegen.
Ben alleszins blij dat ik er al twee heb.
Wilfried


Dank je Wilfried,
De plant heeft helemaal zelf voor de vertakking gezorgd, ging eerst de hoogt in en daarna de breedte.
Ik heb alleen in het voorjaar de lange scheuten ingekort.
Ik zal al het materiaal wat over is stekken, dan kunnen er nog meer liefhebbers van genieten.
Marjanne
 
Berichten: 179
Geregistreerd: 02 jan 2012 20:14
Woonplaats: Amersfoort
20 bedankjes

Re: sanguinea

Berichtdoor Itrme op 17 nov 2014 15:22

Hoe is deze in de verzorging Marjanne? Ik had een paar zaailingen (Brugmansia sanguinea) van het zaad bij Tineke vandaan maar deze kon ik helaas niet goed verzorgen... Uiteindelijk heb ik ze aan iemand anders gegeven opdat deze ze misschien beter kon verzorgen.
Avatar gebruiker
Itrme
 
Berichten: 1031
Geregistreerd: 28 sep 2011 17:32
70 bedankjes

Re: sanguinea

Berichtdoor Gouden HandPalm op 17 nov 2014 17:05

Ze hebben voor een Brug wel een bijzonder blad. Mooi, zo gekarteld. Als ie nog geen naam had zou ik hem Brugmansia horrida ssp. sanguinea noemen.

Maar dat is wellicht wat al te bloeddorstig voor zo'n onschuldig plantje.

Je zou bijna denken dat er ergens een Datura in gecultiveerd is (om die rode kleur te krijgen). Helemaal zuiver Brugmansia lijkt het niet.
Avatar gebruiker
Gouden HandPalm
 
Berichten: 1533
Geregistreerd: 13 jun 2013 10:04
Woonplaats: Amsterdam (NH) en Ermelo (Gld)
88 bedankjes

Re: sanguinea

Berichtdoor Marjanne op 17 nov 2014 22:58

Itrme schreef:Hoe is deze in de verzorging Marjanne? Ik had een paar zaailingen (Brugmansia sanguinea) van het zaad bij Tineke vandaan maar deze kon ik helaas niet goed verzorgen... Uiteindelijk heb ik ze aan iemand anders gegeven opdat deze ze misschien beter kon verzorgen.



De verzorging is als elke andere Brugmansia met het verschil dat deze soort liefst in de schaduw en koel staat.
Bij mij is dat de voortuin, welke op het noorden ligt.
Als probeersel heb ik een stek in de achtertuin gezet (zuiden), wel in zoveel mogelijk schaduw, maar deze is ook zeer goed gegroeid. Dus eigenlijk een heel makkelijke plant.
Als ik ze in de tuin zet, dan geef ik wat koemest door de grond en met warm weer extra water en dat is alles.
Marjanne
 
Berichten: 179
Geregistreerd: 02 jan 2012 20:14
Woonplaats: Amersfoort
20 bedankjes

Re: sanguinea

Berichtdoor Dimi Exotisch Hofke op 18 nov 2014 21:44

Prachtig Marjanne & Wilfried ! 8-) Een diep rode of blauwe kleur mis ik steeds bij de bruggen. Dus van deze soort zou ik ook wel graag een stekje willen natuurlijk :thumb_up:
Is het enige verschil tussen koude en warme bruggen dat een koude brug liever in de schaduw staat ? Of is er nog meer verschil, kan iemand dat eens uitleggen aub ? :onzeker:

Trouwens kan men nu dan niet stekken aan een Brugmansia ? Want ik heb bij mijn Brugmansia twee weken geleden een grote tak afgeknipt, deze tak dan allemaal in stukjes van +-30cm geknipt en deze allemaal in een pot met gewone potgrond gestoken en eens goed water gegeven en dan in de warme woonkamer gezet voor het raam. Ondertussen zie ik een heleboel wortels onderuit komen en moet ik de potten op de koele zolder gaan zetten want de stekken groeien veel te goed, al 20cm groei en vol in het blad en heel grote bladeren zelfs :shock: Dus waarom wachten tot in het voorjaar ? :onzeker:
Groeten Dimi ! ;)

Mijn Exotisch Hofke (Video's) -> Hier klikken
Avatar gebruiker
Dimi Exotisch Hofke
 
Berichten: 3848
Geregistreerd: 23 jun 2009 21:23
Woonplaats: Sint-Niklaas
396 bedankjes

Re: sanguinea

Berichtdoor zezinho op 19 nov 2014 00:26

Dat zijn stekken van een warme brug, Dimi. Een koude is moeilijker te stekken. Hebben grondwarmte nodig nu, denk ik . Maar Tineke De Vos is daar meer specialist in, en ik denk dat ze daar al eens een topic over geschreven heeft. Maar waar staat dat ook alweer hé ?
wilfried
Avatar gebruiker
zezinho
 
Berichten: 893
Geregistreerd: 20 okt 2010 17:24
Woonplaats: 9340 smetlede (oost-vlaanderen)
95 bedankjes

Re: sanguinea

Berichtdoor Dimi Exotisch Hofke op 19 nov 2014 20:08

Ahzo, ok thx Wilfried. Dan zal ik eens zoeken naar dat topic. Tineke ken ik inderdaad, men Brugmansia komt ook van haar ;)
Groeten Dimi ! ;)

Mijn Exotisch Hofke (Video's) -> Hier klikken
Avatar gebruiker
Dimi Exotisch Hofke
 
Berichten: 3848
Geregistreerd: 23 jun 2009 21:23
Woonplaats: Sint-Niklaas
396 bedankjes

Vorige
Volgende

Keer terug naar Exotische bomen en struiken

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 0 gasten