Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

Bloemisterijgroen.

Heb jij planten of zaden waar je de naam niet van weet? Plaats hier je foto's en waarschijnlijk kan iemand op het forum je wel verder helpen.

Bloemisterijgroen.

Berichtdoor draco op 11 feb 2015 18:28

Welk varen- en palmblad wordt in hier in bloemboeketten gebruikt?
Bijlagen
varenblad.jpg
varenblad.jpg (91.45 KiB) 2996 keer bekeken
palmblad.jpg
palmblad.jpg (82.96 KiB) 2996 keer bekeken
"Alleen mensen die kunnen twijfelen zijn in staat hun wereldbeeld bloot te stellen aan nieuwe feiten en inzichten"
Avatar gebruiker
draco
 
Berichten: 6939
Geregistreerd: 17 sep 2012 21:49
722 bedankjes

Re: Bloemisterijgroen.

Berichtdoor palmgek op 11 feb 2015 19:04

Het palmblad lijkt me afkomstig van Phoenix roebelenii.
Não faz mal!

2022 minimum 24,7 - maximum 33,6
2023 minimum 23,9 - maximum 34,0
Avatar gebruiker
palmgek
 
Berichten: 3764
Geregistreerd: 07 dec 2010 19:32
Woonplaats: Fortaleza Brasil
465 bedankjes

Re: Bloemisterijgroen.

Berichtdoor draco op 11 feb 2015 19:41

Phoenix roebelenii was ook mijn idee. Als je zo 'n afgesneden frisgroen blad vergelijkt met de palm die een forumlid onlangs toonde met dichtgeknepen bladeren, dan moet dat welhaast een reactie zijn geweest op een langdurig verzorgingsprobleem, waarbij watergebrek de hoofdrol speelt en er sprake is van een onderliggend manco bij de wortelkluit ofwel uitdroging maar meer waarschijnlijk wortelrot.
"Alleen mensen die kunnen twijfelen zijn in staat hun wereldbeeld bloot te stellen aan nieuwe feiten en inzichten"
Avatar gebruiker
draco
 
Berichten: 6939
Geregistreerd: 17 sep 2012 21:49
722 bedankjes

Re: Bloemisterijgroen.

Berichtdoor batdah op 11 feb 2015 19:55

De bovenste is in de handel onder de naam "Umbrella fern"

de palm is "Roebellenii"...beiden zijn import snijgroen..
Groeten vanuit midden Portugal
batdah
 
Berichten: 1161
Geregistreerd: 14 jul 2014 00:43
Woonplaats: Venda Portugal
149 bedankjes

Re: Bloemisterijgroen.

Berichtdoor s.janssen op 12 feb 2015 00:20

Wel een mooie varen!
The forest abounded with beautiful objects ; among which the treeferns were, with their bright green foliage and the elegant curvature of their fronds, most worthy of admiration. Charles Darwin 1832
Avatar gebruiker
s.janssen
 
Berichten: 4407
Geregistreerd: 13 nov 2010 23:11
Woonplaats: Biddinghuizen NL
284 bedankjes


Keer terug naar Plantenidentificatie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 6 gasten