In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.
Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.
Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.
We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.
Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.
Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.
Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.
Haha ik heb nagenoeg geen bloemen in de tuin, alleen maar groen en bruintinten. Ik heb een paar potten staan en daar heb ik in gezaaid, ik ben dus wel fan van de oosindische kers, mooi met felle kleurtjes, hele zomer bloemen en nog eetbaar ook!
Nieuwe aanwinst Fortunei (70cm stam) deze week voor slechts 20 euro gekocht in het tuincentrum. Eigenlijk geen plaats voor maar voor dit geld kon ik het natuurlijk niet laten Ze moesten er vanaf vanwege kerstspullen in de winkel.
Bijlagen
image.jpg (135.12 KiB) 7102 keer bekeken
Laatst bijgewerkt door Harold538 op 21 okt 2015 02:53, in totaal 1 keer bewerkt.
Trachycarpus Fortunei vorig jaar in de volle grond gezet en groeit opvallend hard met veel blad al dit jaar en dan te bedenken dat deze (bij de Praxis gekocht) volledig in de klei stond. Zoveel mogelijk geprobeerd om klei van de wortels te krijgen en heb de palm maar liefst 3 dagen onafgebroken in een emmer met water en een flinke dosis Palmbooster gezet. Misschien heeft dit gewerkt en is dit de gouden regel?
Bijlagen
image.jpg (141.19 KiB) 7099 keer bekeken
Laatst bijgewerkt door Harold538 op 20 okt 2015 15:38, in totaal 2 keer bewerkt.