Beste Palmvrienden,

In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.

Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.

Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.

We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.

Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.

Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.

Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.

Bedankt voor 18 mooie jaren.

Het Palmvrienden-team

rhapidophyllum hystrix?

Heb jij planten of zaden waar je de naam niet van weet? Plaats hier je foto's en waarschijnlijk kan iemand op het forum je wel verder helpen.

Re: rhapidophyllum hystrix?

Berichtdoor shusui op 26 jan 2016 02:29

Het exemplaar bij Kimmei afgelopen zomer:
Afbeelding
Afbeelding

Hier staat een kleintje in de tuin onder de beschutting van een grote Abies.
Krijgt geen bescherming buiten wat mulch.

En zo staan ze er bij in Bokrijk, vlak langs een grote Phyllostachys en enkele coniferen.
Afbeelding
Avatar gebruiker
shusui
 
Berichten: 1727
Geregistreerd: 05 maart 2010 00:14
Woonplaats: Geetbets
193 bedankjes

Re: rhapidophyllum hystrix?

Berichtdoor draco op 26 jan 2016 11:41

Wat met name opvalt bij deze knaap is de gevorderde lengte van de bladeren waarbij de bladsegmenten gevoeliger worden voor wind en zwaartekracht. In mijn herinnering staat dit exemplaar er heel wat jaren en het was minstens 15 jaar geleden dat ik Jos (Kimmei) een eerder bezoek bracht. Bedankt voor de bijdrage Shusui!
"Alleen mensen die kunnen twijfelen zijn in staat hun wereldbeeld bloot te stellen aan nieuwe feiten en inzichten"
Avatar gebruiker
draco
 
Berichten: 6939
Geregistreerd: 17 sep 2012 21:49
722 bedankjes

Re: rhapidophyllum hystrix?

Berichtdoor zezinho op 26 jan 2016 15:26

Voilà Han, Sven heeft de foto al geplaatst . (Al moest ie er de ganse nacht voor doordoen : dat is tenminste passie hebben voor je hobby :thumb_up:
Mooie dubbele stam en inderdaad erg lange bladeren. Hij krijgt dan ook niet de volle zon, dacht ik (zo ja, dan toch niet lang)

Wilfried
Avatar gebruiker
zezinho
 
Berichten: 893
Geregistreerd: 20 okt 2010 17:24
Woonplaats: 9340 smetlede (oost-vlaanderen)
95 bedankjes

Vorige

Keer terug naar Plantenidentificatie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 10 gasten