In augustus 2008 ging Palmvrienden voor het eerst online. Wat begon als een plek om onze gezamenlijke passie voor palmen, exotische planten en tuinen te delen, groeide door de jaren heen uit tot een mooie community vol kennis, ervaringen, foto's en bijzondere verhalen.
Na 18 jaar hebben we besloten om een punt te zetten achter Palmvrienden.
Op 28 september 2026 zal Palmvrienden definitief offline gaan.
We willen alle huidige en voormalige gebruikers dan ook tijdig informeren. Heb je in de loop der jaren berichten, teksten, foto's of andere informatie op Palmvrienden geplaatst die je graag wilt bewaren? Dan vragen we je om deze vóór 28 september 2026 zelf te downloaden of te kopiëren.
Na het offline halen van de website kunnen we niet garanderen dat deze inhoud nog beschikbaar of terug te halen zal zijn.
Het is bijzonder om terug te kijken op 18 jaar Palmvrienden. Duizenden berichten, foto's, vragen, antwoorden en vooral heel wat gedeelde passie hebben van deze website veel meer gemaakt dan alleen een forum.
Aan iedereen die Palmvrienden doorheen de jaren heeft bezocht, kennis heeft gedeeld, andere leden heeft geholpen of gewoon heeft meegelezen: oprecht bedankt.
Olijf goed de winter doorgekomen. Waggy zag er na de verplaatsing van vorig jaar al niet meer uit. Hopelijk slaat hij dit jaar aan. Er tussen in staat een zaailing van deze waggy x ?. Die er zoals alle andere zaailingen schitterend onbeschermd deze winter hebben overleefd.
Humilis en cerifera. Beter dan verwacht met alleen een weekje een zeil:
Thanx heren hopelijk geen beschadiging in de kern wat ervoor zorgde dat een stukje van mn eerste 2 bladeren van de canariensis vorig jaar wat bruin waren. De butia had dat overigens vorig jaar niet. Deze winter is uiteraard iets pittiger geweest dus ben benieuwd. Wat je wel ziet is dat de oudste bladeren vd butia wat kleine scheurtjes vertonen maar dat zie je alleen als je er zo als ik met je snufferd dicht op zit. Is overigens ook niet gek met dat pak sneeuw en snijdende oosterwind die erop heeft gestaan.